В’ятрович: СРСР – не тільки ковбаса по 2 рублі, а й мільйони вбивств

315
Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович запевнив, що кількість людей, які ностальгують за СРСР, стрімко зменшується, і причиною цьому зовсім не є звичайна зміна поколінь.

За словами В’ятровича, статистичні опитування показують, що кількість людей, які ностальгують за Радянським Союзом, поступово зменшуються, а кількість людей, які не хотіли б повернення до Радянського Союзу, навпаки, поступово зростає. 
Історик запевнив, що ця тенденція пов’язана не тільки з природними чинниками, тобто з природною зміною поколінь, які пам’ятали радянське минуле, але і тому, що дедалі більше стає відомо і зрозуміло, чим насправді був радянський період.
«Це не лише ковбаса за 2 рублі, тиша і спокій, а це ще страшні репресії і мільйони вбитих людей. І знаєте, страшно, але дуже повчальним є те, що дуже багато людей на території того ж окупованого Донбасу виходили на вулицю проти української влади саме для того, щоб повернутися до радянського минулого, зараз отримали таку можливість», − підкреслив в інтерв’ю Апострофу фахівець.
«На жаль для них, вони повернулися не в якесь більш-менш сите і спокійне минуле 70-тих років, а страшні і голодні 50-ті чи 40-і, чи навіть 30-ті роки, коли панував терор, голод та страх», − констатував експерт.
Коментуючи досягнення декомунізації на цьому тлі, він повідомив, що вже розроблено проект закону «Про державні свята в Україні». Так, це питання планують уже найближчим часом винести на громадське обговорення. 
«Головним завданням в цьому напрямку буде, дійсно, впорядкування цих свят, тому що у нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються. Усе це потребує певного впорядкування. Я думаю, що цього року депутати підтримають нашу ініціативу і ухвалять цей закон», − зазначив директор Інституту. 
Зокрема, за його словами, українцям не слід говорити про таке державне свято, як 1 травня.  Крім того, поступово слід переводити акцент аз 9 травня на 8 травня. 
На думку В’ятровича, не варто робити державним і святковим днем 8 березня. 
«На держаному рівні повинні відзначатися, напевно, лише ті свята, які відзначають події, що були переломними, надзвичайно важливими для України як держави – День незалежності, День Конституції… а не якісь свята, які залишилися нам у спадок від радянського минулого», − зауважив історик. 
За його словами, у процесі декомунізації великою перемогою стало те, що Україна спокійно позбулася від 23 лютого. 
«Це свято вже майже зникло, і показником того є бізнес і комерція, які теж переорієнтувалися. Тобто 14 жовтня абсолютно поступово витісняє те, що стосувалося 23 лютого. Із часом 14 жовтня повністю приживеться, і буде саме тим днем, у який ми будемо згадувати захисників України, захисників в широкому сенсі», − спрогнозував експерт.

Коментарi

Коментарiв