2017-й може стати роком боротьби між колишнім і чинним урядом – журналіст

346
Журналіст, публіцист Денис Старостін спрогнозував, що 2017 рік цілком може стати роком боротьби між чинним і колишнім урядами України.

Як нагадав Старостін у статті для НВ, заміну уряду Арсенія Яценюка на Кабмін під керівництвом Володимира Гройсмана стала однією з найбільш резонансних подій 2016 року. 
За його словами, поки пройшло замало часу, щоб порівнювати конкретні результати роботи двох урядів, але вже можна говорити про рівень комунікації міністрів та їхню медійність.
«За допомогою програми моніторингу ЗМІ «Медіатека» я проаналізував згадуваність членів двох урядів в українському інформаційному полі за 2016 рік. Це дає змогу зрозуміти дві речі: який із урядів краще комунікував із громадськістю через ЗМІ та соцмережі протягом року і чи залишились члени Кабміну Яценюка в інформаційному просторі після відставки», – пояснив журналіст.
Так, він зауважив, що великого розриву у згадуваності між Яценюком і Гройсманом немає. Зокрема, ім’я чинного Прем’єр-міністра з’являлося в інформаційному просторі 276 818 разів, а колишнього – 229 525.
На думку Старостіна, високі показники Гройсмана пов’язані з тим, що до цього він обіймав посаду спікера Верховної Ради України і так само постійно перебував в епіцентрі інформаційного поля. У свою чергу, високий показник згадуваності Яценюка пояснюється скандалом навколо його відставки. 
За інформацією журналіста, найбільш медійним міністром став очільник МВС Арсен Аваков – 124 885 згадок. 
«По перше, він зберіг свою посаду і працював, як в обох урядах. А, по-друге, Аваков активно комунікує через соцмережі. На його сторінці в «Facebook» 378 930 підписників. Крім того, ім’я міністра МВС фігурувало у гучному скандалі з призначенням його замісниці Дєєвої. Крім того, протягом року в ЗМІ часто підіймалася тема так званих «портфелів Авакова», – пояснив публіцист. 
У цілому, як він підкреслив, згадуваність членів уряду Гройсмана вища, ніж у попередників. Зокрема, міністр агарної політики та продовольства Тарас Кутовий набрав на 8054 згадок більше, ніж Олексій Павленко; міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак має на 13645 згадок більше, ніж його попередник Сергій Курикін; міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик на 11207 разів частіше з’являвся в інформаційному полі, ніж екс-міністр Володимир Демчишин.
У міністра інфраструктури Володимира Омеляна 26 079 згадок проти 13261 у Андрія Пивоварського.
Міністр культури Євген Нищук з’являвся в інформаційному полі частіше, ніж попередник В’ячеслав Кириленко — 12747 згадок проти 11344. І це, навіть не дивлячись на те, що Кириленко зберіг посаду — він віце-прем’єр в уряді Гройсмана.
Частіше за Сергія Квіта в інформаційному полі з’являлася і міністр освіти і науки Лілія Гриневич (18517 згадок проти 1920).
Вищий показник згадуваності і у нового міністра охорони здоров’я (8779 згадок у Уляни Супрун, та 2159 у Олександра Квіташвілі).
Так само медійнішим є новий міністр Кабінету міністрів. Олександра Саєнка згадували 3265 разів, а Ганну Онищенко 582.
За словами Старостіна, такі показники більшості членів уряду Гройсмана можна пояснити довшим строком перебування на посадах протягом року (зміна уряду відбулася у квітні), а  також з тим, що майже всі члени Кабміну Яценюка «пішли у тінь» після відставки, як і колишній Прем’єр.
У зв’язку з цим він зауважив, що в тому разі, якщо члени уряду Яценюка розраховують на політичне майбутнє, їм слідпоступово відновлювати медійну активність. 
«І якщо немає достатніх інфоприводів для виходу в інфораційний простір на рівні всеукраїнських ЗМІ, активно використовувати соціальні мережі. І сам екс-прем’єр подав перший привід для думок про повернення до активної публічної діяльності, запостивши перед новим роком звернення до українців на своїй публічній сторінці в «Facebook». І сам факт цього звернення, і меседжі, озвучені в ньому, говорять про те, що Яценюк ще не склав зброю», – запевнив журналіст. 
«Тому 2017 цілком може стати роком боротьби між діючим та колишнім урядами. Або ж роком цілковитого забуття для Яценюка і міністрів, які разом з ним пішли з влади», – підсумував Старостін.

Коментарi

Коментарiв