Україна не витримала удару – політолог про резолюціє ПАРЄ щодо Донбасу

270
Політичний експерт Олег Саакян проаналізував останню резолюцію ПАРЄ щодо України. так, під  час ухвалення відповідного рішення, депутати ледь не проголосували за норму про проведення виборів до Верховної Ради на непідконтрольних територіях Донбасу. 

За словами політолога, зміна риторики ПАРЄ є досить очікуваною, оскільки зовнішньополітичний контекст для України цьогоріч, імовірно, зміниться у гіршу сторону. 
«Більше того, тут Україна є не унікальною. Цей контекст буде менш сприятливий майже для всіх, бо ситуація в світі, особливо в західному, все більше і більше виходить з під контролю тих норм і тих правил, за якими вона функціонувала останніми десятиріччями. Тому, в принципі, ця хаотизація викликає радикалізацію позиції», − підкреслив в ефірі Голосу Столиці Саакян.
Як він зауважив, у ПАРЄ чітко продемонстрували ці тенденції, оскільки українці побачили абсолютно реакцію різних країн, фактично закиди до радикальних позицій, проросійські позиції. 
За прогнозом фахівця, такі «загравання» посилюватимуться.
«Більш того, я думаю, що 2017 року і в найближче десятиліття ми не побачимо стійких коаліцій в підтримку чогось. Ми побачимо ситуативні союзи на підтримку конкретних цілей. На жаль, на сьогоднішній день мета багатьох європейських країн і їх еліт, виходячи з внутрішнього контексту, буде йти врозріз з національними цілями України», − стверджує експерт.
На цьому тлі він наголосив, що тренд на спотворення самої природи конфлікту на теренах України і досі залишається, зокрема і через потурання української влади чи неоднозначне трактування самою Україною ситуації. 
«Через це тренд, скоріше за все, посилиться. Я би це відносив, скоріше, до пропущених ударів. Не смертельних, не життєво загрозливих, але все ж таки іміджевих втрат. Також потрібно зазначити неоднозначну і неспільну, неузгоджену позицію парламентарів України в ПАРЄ», − резюмував політолог. 

Коментарi

Коментарiв