Кремль хотів зірвати Нобелівську премію Порошенка – ІноЗМІ

343
Норвезька державна телерадіокомпанія NRK повідомила, що Кремль намагався втрутитися у роботу Нобелівського комітету, що перешкодити присудженню Нобелівської премії миру президентові України Петру Порошенко 2015 року.

Видання стверджує, що задля того, аби дискредитувати можливого лауреата премії миру в Інтернеті влітку 2015 року було оприлюднено лист за підписом тодішнього спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана. У документі він звертався до повіреного у справах США в Норвегії.
Зокрема, у листі йшлося про те, що американські дипломати нібито отримали підтримку двох із п’яти членів Нобелівського комітету, щоправда, Порошенку «особливо важливо отримати гарантії» присудження нагороди.
Як підкреслили журналісти, матеріали про лист свого часу публікувала низка «проросійських сайтів», але посольство США та Верховна Рада України спростували достовірність листів.
За два тижні після публікації листа в офіс до секретаря комітету і директора Норвезького нобелівського інституту Улав Ньелстаду прийшли два представники посольства Росії. Ньелстад запевнив, що це була «абсурдна зустріч», після якої він звернувся в Поліцейську службу безпеки (ПСБ).
Крім того, відомо, що посольство Росії направило письмовий коментар NRK, в якому висловило незгоду з такими висновками.
Дипломати заявили, що спроба ПСБ виставити «рутинну дипломатичну роботу» операцією спецслужб представникам посольства «здається параноєю».
Також представники посольства зазначили, що «збір і аналіз інформації про зовнішню і внутрішню політику та обмін думками» є важливою частиною щоденної роботи дипломатів будь-якої країни.
Нагадаємо, списки номінантів на здобуття Нобелівської премії миру публікуються через 50 років, тому поки неможливо стверджувати, що Порошенко був серед кандидатів на її отримання. 

Коментарi

Коментарiв