Екс-депутат Держдуми: Путін зацікавлений у тому, щоб покинути Донбас

325
Колишній депутат Держдуми РФ Ілья Пономарьов, який був єдиним, хто проголосував проти анексії Криму, прокоментував скандальну статтю олігарха Віктора Пінчука, у якій той закликав Україну «здати» Крим Росії і відмовитися від членства в ЄС і НАТО.

«Я вважаю план Пінчука якщо не зрадницьким, то вкрай нерозумним, капітулянтським, що пропонує абсолютно зайві, на мій погляд, поступки», – підкреслив політик.
За його словами, Україні слід пропонувати свій план мирного врегулювання з позицій великої та впевненою в собі країни. Більше того, як він запевнив, Росія уже зацікавлена в тому, щоб піти з цих територій, тому позиція Пінчука – «це позиція, на жаль, типова для більшої частини української еліти, яка не має навіть мінімальних зачатків державного мислення, яка готова пожертвувати чим завгодно заради своїх власних кишень, для свого власного бізнесу». 
На думку Пономарьова, у цій ситуації необхідно шукати заміну Мінським домовленостям. 
«Я би на місці України запропонував конструкцію, протилежну тому, що написано в Мінських домовленостях: не особливий автономний статус територій – а пряме управління ними з Києва, не швидкі вибори – а тривалий мораторій на проведення виборів усіх рівнів», – зауважив у коментарі Апострофу колишній депутат.
«Єдине, я вважаю, що там доведеться зробити те, що зараз викликає у вас в суспільстві сильний опір – треба лідерів бойовиків перекупити на свою сторону. Їм треба дати вихід з цієї ситуації, а не заганяти їх у кут, інакше ця кров буде литися довго. Їм має бути вигідно перейти з російської сторони на українську», – стверджує політик.
Крім того, він запевнив, що Росії невигідно перекуповувати ці території, оскільки вони їй непотрібні. Так, за словами екс-депутата, Кремль хоче розторгувати ці території на санкції. 
«Для Росії стратегічний інтерес – це Крим. Але це інша історія, я б його наразі вивів за дужки, подбавши, щоб цю проблему не злили європейці і американці. Поки би зайнявся врегулюванням війни на Донбасі і відновленням економіки, і потім вже повернувся до Криму з сильною позицією. Але щоб врегулювати війну на Донбасі, потрібно не здатися, а перемогти», – наголосив Пономарьов.

Коментарi

Коментарiв