Росія поки не нападатиме на Україну – у Путіна масштабніші плани – політолог

172
Очільник аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк спрогнозував, що РФ не починатиме повномасштабного вторгнення в Україну, оскільки нині Кремль готується до різних військових конфліктів на Близькому Сході і збільшення тиску на Європу. 

За словами політолога, нині Путін планує ініціювання громадянських воєн і місцевих локальних конфліктів, зокрема – в Лівії.
«Росія хоче направити додаткові потоки мігрантів до Франції, щоб посилити тиск на місцеве населення і зробити ще більш популярними ультраправих кандидатів у президенти», – стверджує Давидюк.
На його думку, після переговорів Україну можуть віддати Росії як «зону впливу». В такому разі Путіну не потрібно буде йти на військове вторгнення, тому російський лідер і робить велику ставку на президентські вибори у Франції, щоб потім можна було тиснути і на канцлера Німеччини Анґелу Меркель. 
Крім того, новий Президент США Дональд Трамп не надто прагне працювати з Меркель і бачить в ній свого ворога. 
Експерт запевнив, що Путін щодо України, швидше за все, має політичний план, аніж військовий.
«Путіну більш цікаво переобрати український парламент, який імплементує Мінські домовленості. Російський президент намагатиметься вмонтувати в Україну Донбас з федеральним статусом, що дасть йому можливість управляти всією нашої державою. Це одночасно зніме і питання фінансування Донбасу – все буде покладено на Україну», – підкреслив у коментарі 24 фахівець. 
У зв’язку з цим він зауважив, що в Європі протягом останнього року кардинально змінилася ситуація. Так, іще рік тому Україна мала таких союзників, як Велику Британію, Францію, Німеччину. Практично західна коаліція, яка підтримувала Україну, розсипається.
«Ми втратили Британію, оскільки вона вийшла з ЄС. Практично втрачаємо Францію. Залишається Німеччина. Та й то Берлін у поганих відносинах зі США. Зрозуміло, що і США вже не такі лояльні до України», – наголосив Давидюк. 
За його словами, нині Україна повинна прикладати великі зусилля, щоб розширювати західну коаліцію, зокрема, з тих європейських країн, які би могли підтримувати нас: Польщі, країн Балтії, Скандинавії.
«Треба сконцентруватися на країнах, над якими теж є пряма російська загроза. Вони будуть більш адекватно сприймати наші заклики, розуміючи, що кожна з них може бути наступною після України», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв