Омеляна звинуватили у брехні щодо закупівель дизпального «УЗ»

162
В «Укрзалізниці» відповіли на заяву міністра інфраструктури Володимира Омеляна про те, що підприємство купуватиме паливо WOG дорожче за ринкову ціну. 

В «Укрзалізниці» звинуватили Володимира Омеляна у брехні про закупівлі  товариством дизельного пального.
«Омелян навмисно або через брак знань вводить журналістів в оману», − ідеться у повідомленні прес-служби «УЗ».
Підприємство стверджує, що корегування вартості закупівлі до 10% передбачено ч.4 п.2 ст. 36 закону «Про публічні закупівлі». Підстава для такого кроку – висновок експертної організації, наприклад, такої як ДП «Держзовнішінформ».
«Саме в рамках цього закону нафтотрейдер ініціював перегляд умов контракту. «Укрзалізниця» фахово вивчила підстави перед прийняттям такого рішення та зробила моніторинг ринку і експертних висновків», – підкреслює компанія.
Також зазначено, що, за інформацією «Держзовнішінформу», станом на 23 січня 2017 року розрахунковий рівень оптових цін на умовах постачання FCA, з урахуванням ПДВ та відтермінуванням платежу 5 банківських днів з моменту постачання становить 23 200 – 23 680 гривні за тонну.
Згідно з інформацією OilNews, станом на 25 січня 2017 року cередня гуртова вартість однієї тонни дизпального на ринку України становить 23 120 гривні за тонну без зазначення умов постачання, пояснюють в «УЗ». 
«У той же час український виробник пального ПАТ «Укртатнафта» пропонує ресурс за 23 900 гривні за тонну з ПДВ (станом на 16 січня) за умови 100% попередньої передоплати», – ідеться у заяві.
За словами керівництва «Укрзалізниці», 25 січня була підписана додаткова угода з контрагентом.
«Наразі нафтотрейдер, який переміг в результаті тендеру на ProZorro, здійснює відвантаження дизпального для потреб Укрзалізниці в об’ємі 9,1 тисяча тонн за ціною 22 421 гривні за тонну з ПДВ. Таким чином, «УЗ» закуповує ресурс за вигідною ціною, що є меншою за найнижчі ринкові показники. Вартість пального для УЗ на 3-6% менша (в залежності від даних джерела, з яким порівнюємо). Контракт є новим і був підписаний в січні 2017 року», – зазначили у підприємстві.
Нагадаємо, напередодні Володимир Омелян заявив, що «Укрзалізниця» купуватиме паливо WOG дорожче за ринкову ціну. У цьому конфлікті Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтримав главу «Укрзалізниці» Балчуна, закликавши «чвари залишати вдома». 

Коментарi

Коментарiв