В’ятрович пояснив, скільки вихідних залишать українцям після декомунізації

243
Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович розповів про деталі впорядкування державних свят і вихідних. 

«В кожній країні є свій календар свят – люди спільно відзначають якісь дні та святкують свята. Україна – не виняток. Втім вона – виняток у Європі, адже у нас календар свят після десятиліть комунізму так і не впорядкували, тож залишилися явні сліди того часу. Щоправда зміст здебільшого давно вихолощений. Тоді що, можна залишити й так?», − підкреслив у своєму Facebook історик.
За його словами, саме політику ми проводили в час незалежності. 
«І незважаючи на чверть століття побачили, як миттєво сусідня ворожа пропаганда перетворює ці свята на якір, який затримує нашу країну в минулому. Тому слід навести лад у цій галузі», − наголосив В’ятрович. 
Отож, як він зазначив, запропоновано скасувати вихідний, а не власне відзначення Міжнародного жіночого дня. Також – вихідні 1-2 травня.
«Вихідним стає 8 травня (День пам’яті та примирення, що вшановується синхронно із Європою). 9-те – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні залишиться Державним святом, але не вихідним днем», − пояснив директор Українського інституту.
Крім того, запропоновано додати такі вихідні дні: 9 березня (Шевченків день), День сім’ї (друга п’ятниця вересня).
«Кількість вихідних зміниться з 11 існуючих натепер до 9. Крім того, скасовується практика перенесення вихідного на понеділок, якщо свято випадає на суботу-неділю (крім Нового року, Різдва і Великодня)», − зазначив фахівець.
До слова, нині 8 березня є вихідним на Московії, в Азербайджані, Грузії, Казахстані, Киргизії, Молдові, Таджикистані, Туркменії, Україні, Білорусі, Анґолі, Буркіна-Фасо, Ґвінеї-Бісау, Камбоджі, Китаї, Конґо (там це свято конґолезьких жінок), Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі, Північній Кореї та Уґанді.

Коментарi

Коментарiв