Слід боятися розхитування не лише в парламенті, а в суспільстві в цілому – політолог

243
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк у коментарі 24 проаналізував можливість дострокових парламентських виборів уже восени на тлі чуток про вихід великої кількості нардепів із коаліції.

За словами фахівця, Росія зацікавлена в дострокових парламентських осінніх виборів в Україні, тому найближчим часом варто очікувати розхитування ситуації не тільки в парламенті, але й суспільстві загалом. 
Щоправда, як він зауважив, вибори до Верховної Ради вигідні не тільки Москві. Зокрема, це може бути в інтересах Президента України Петра Порошенка, оскільки він уже втрачає свою електоральну вагу як глава держави. 
«За рік до закінчення його каденції ніхто в парламенті не захоче грати «під президента». Всі рівнятимуться на того, в кого буде вищий рейтинг. Порошенко хоче конвертувати вплив, який у нього зараз ще є, у свій парламент. Бо пізніше, якщо будуть вибори, на нього не будуть рівнятися ні депутатські олігархічні групи, ні самі олігархи, ні депутати-мажоритарники», – підкреслив Давидюк.
Крім того, як він зауважив, не слід виключати і можливості дострокових президентських виборів – за прикладом Грузії, коли президентом був Міхеїл Саакашвілі, який достроково переобрався на другий термін. Експерт нагадав, що його рейтинг танув, і Саакашвілі вирішив, що краще не два президентські терміни по п’ять років, а один наполовину, а другий повний.
«Президентський сценарій виборів в Україні менш імовірний. Але по перезапуску парламенту, щоб дати йому ще вотум на п’ять років, – цілком реалістичний. Це може бути сценарій підготовки Порошенка до другої президентської каденції. З новим парламентом йому буде легше переобиратися», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв