Песимізм і купа проблем, або Що чекає на реформу освіти

256
Експерт освітнього напрямку в аналітичному центрі Cedos Ірина Когут у коментарі Апострофу висловила думку, що запланована Міністерством освіти і науки масштабна реформа по введенню профільної освіти в українських школах може зіткнутися з низкою проблем.

Як стверджує експерт, першою серйозною проблемою на шляху до профільної освіти експерт вважає маленький термін для впровадження реформи, тому до початку 2018-2019 навчального року неможливо усунути всі прогалини середньої освіти.
За її словами, ще один важливий аспект, який може перешкодити якості реформи – школи не зможуть забезпечити вибір профілю самою дитиною.
До того ж ситуація з вчителями складається не кращим чином. Так, близько третини з них залишаться без роботи, а багатьом доведеться пройти переатестацію. І тут час теж не зіграє на руку реформаторам. 
«А очікувати, що буквально за рік всіх учителів в Україні, які викладають у старшій школі, перевчать – це дуже оптимістично», – підкреслила фахівець. 
Крім того, на її думку, проблеми також можуть виникнути з підручниками. Навіть якщо їх встигнуть написати і надрукувати, можуть виникнути питання до їх якісного наповнення.

Коментарi

Коментарiв