Аваков розповів, скільки зброї роздав депутатам: цифри вражають

335
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков оприлюднив інформацію про кількість врученої ним нагородної зброї вітчизняним службовцям. 

У цілому за період із 2014 по 2016 рік Аваков вручив 1322 одиниці нагородної зброї. Так, 2014 року він роздав 572 одиниці зброї, 2015-го – 358, 2016 року – 392.
«Народним депутатам Верховної Ради України двох останніх скликань я загалом роздав 112 одиниць: 2014 рік – 46 одиниць, 2015 рік – 34 одиниці, 2016 рік – 32 одиниці. Крім того, 19 одиниць отримали співробітники Кабінету міністрів України, а 13 – працівники Адміністрації Президента України», – повідомив у своєму Facebook міністр.
За його словами, у низці випадків, за згодою нагороджених, такі заходи відбуваються публічно, щоправда деколи інформація є закритою.
«Я вручав нагородну зброю як депутатам, так і державним службовцям. Тут для мене включався дуже ясний критерій. Нагороди отримували депутати останніх скликань, які брали активну участь у подіях на Майдані і ті, хто так чи інакше активно діяв у цій ситуації військового конфлікту на сході та в Криму. Треба говорити, як є – іноді ця вручена зброя відображала радше функціональну необхідність, аніж нагородну», – підкреслив очільник МВС.
Також він нагадав, що, крім нього, нагородну зброю мають право вручати президент, міністр оборони, глава СБУ.
«Ще важливий момент. Нагородна зброя не є власністю громадянина, який її отримав. Вона не продається та не передається третій особі, не передається у спадок. Після смерті нагородженого зброя повертається державі», –  пояснив Аваков.

Коментарi

Коментарiв