Луценка звинуватили у гальмуванні справи щодо компанії Коломойського

347
Глава Центру протидії корупції, експерт Реанімаційного пакету реформ Віталій Шабунін повідомив, що очільник Генеральної прокуратури України Юрій Луценко визнав законною відмову глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького оголошувати підозру у справі завдання збитків Україні компанією «МАУ».

У статті для Української правди Шабунін продемонстрував уривок відповіді на запит, яку отримав від Генеральної прокуратури. 
У документі зазначено: «… За результатами розгляду скарги від детективів Національного антикорупційного бюро України на бездіяльність прокурора Генеральним прокурором прийнято рішення про визнання законною бездіяльності прокурора». 
Очільник Центру протидії корупції нагадав, що НАБУ виявило факти зловживання з боку компанії «Міжнародні авіалінії України» на суму понад 100 мільйонів гривень і склало підозру екс-керівнику Державної авіаслужби, Президенту і головному бухгалтеру МАУ в розтраті майна.
«Парадокс у тому, що зібрані детективами докази для підозри Холодницький називає недостатніми, хоча всі дії детективи НАБУ погоджували з прокурорами САП і останні вдарили по гальмах тільки на етапі підозри; саму «справу МАУ» антикорупційний прокурор вважає безперспективною, але не закриває її власною постановою», − наголосив активіст.
На його думку, якщо у справі проведено більшість слідчих дій і з’ясовано обставини – то треба або пред’являти підозру, або, якщо склад злочину не підтвердився, закривати справу, проте Холодницький цього не робить.
«Натомість САП пішла за класичним сценарієм ГПУ, який ми спостерігаємо у більшості топ-кейсів ЦПК: на етапі оголошення підозри починаються торги з фігурантами провадження і справа до суду взагалі не доходить», − підкреслив Шабунін.
Як він пояснив, глава Антикорупційної прокуратури має право нескінченно довго відправляти підозру назад детективам «на доопрацювання» – аж допоки не зникне ризик для МАУ повертати авіаційний збір державі, або ж детективи не перепишуть підозру так, щоб МАУ та екс-керівнику Державіаслужби Денису Антонюку нічого не загрожувало. Або поки не спливуть «розумні строки» слідства. 
За словами Шабуніна, саме за допомогою такої схеми ГПУ закрила справу Юри Єнакієвського – суд виніс постанову на підставі бездіяльності прокурорів і затягування розслідування.
Нагадаємо, нещодавно НАБУ поскаржилось Юрію Луценку на бездіяльність Назара Холодницького у справі щодо МАУ. На це очільник САП пояснив – він не підписує підозру Коломойському, бо її, за його словами, має затвердити суд.
Досвідові розслідування НАБУ встановило, що протягом 2014-2015 років керівництво МАУ за сприяння службових осіб Державіаслужби протиправно заволоділо коштами Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях в особливо великих розмірах.
До слова, МАУ є найбільшою українською авіакомпанією, одним із кінцевих бенефіціарів якої є бізнесмен Ігор Коломойський. 

Коментарi

Коментарiв