Експерт оцінив можливість повномасштабного наступу РФ на Україну

414
Правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко проаналізував імовірність масштабного військового конфлікту Росії та України. 

Політолог зауважив, що ризики масштабнішого конфлікту України з Росією існують завжди, але нині Президент РФ Владімір Путін хоче вести велику дипломатичну гру, тому в найближчій перспективі, мінімум півроку, ризики великого військового конфлікту є невисокими.
Фесенко підкреслив, що посилення військової присутності Росії біля українських кордонів відбувається періодично – у вигляді військових навчань, створення нових військових підрозділів. 
Крім того, низка дипломатів і політиків із сусідніх країн говорять, що російські генерали хочуть воювати.
«Але Путін у цьому випадку, і в цьому наше щастя, хоче домовлятися, вести велику дипломатичну гру з Дональдом Трампом. Він чекає зміни політичного ландшафту в Європі. А війна може стати цьому на заваді. Але потенційний ризики війни є», – висловив думку у коментарі 24 експерт. 
Тим не менше, як він підмітив, заява міністра закордонних справ України Павла Клімкіна про загрозу повномасштабного вторгнення не випадково пролунала напередодні можливої телефонної розмови Путіна з новопризначеним Президентом США Дональдом Трампом.
«Клімкін посилає сигнали новій адміністрації Білого дому і Заходу в цілому. Щоб там розуміли, з чим ми постійно зіштовхуємося, що проблема не тільки в локальному конфлікті на Донбасі, а є ризики більш масштабного конфлікту між Росією і Україною», – стверджує політолог. 
Також він зауважив, що деякі політики країн Заходу нині готові прислухатися до таких сигналів, хтось тільки частково, треті хочуть домовлятися з Путіним і плекають надію, швидше, ілюзію, що це можливо.
«На економічному форумі в Давосі деякі західні політики під час виступів досить жорстко оцінювали Путіна. У них є розуміння, що війна – гібридна – вже йде на їхній території», – підкреслив Фесенко. 
«Це війна проти їхніх інститутів і цінностей: кібератаки російських хакерів, фактичне втручання у виборчий процес у західних країнах, вплив на інформаційну сферу. Таке розуміння є, в тому числі, серед політиків, що входять в найближче оточення Трампа», – підсумував очільник «Пенти».  

Коментарi

Коментарiв