Адвокат: Влада не зовсім адекватно називає процеси на Донбасі

257
Відомий адвокат Микола Сірий прокоментував заяву Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, де напередодні пояснили різницю між поняттями «окупація» і «ефективний контроль», посилаючись на норми міжнародного права. Так, у відомстві заявили, що «країна-агресор здійснює ефективний контроль» на Донбасі.

За словами фахівця, українська влада не зовсім адекватно називає процеси, які відбуваються на Донбасі.
«Якщо ми говоримо про те, що одна держава зайняла територію іншої держави, то це завжди називається окупацією. Бувають різні характеристики окупації. Наприклад, вона може бути агресивною, коли населення її не сприймає», – підкреслив у коментарі Гордону Сірий.
«Може бути так, що частина населення навпаки – вітає окупацію. Тобто варіанти бувають різні, але суть залишається одна – це окупація. Донбас окупований, поняття «ефективний контроль» не може бути в принципі», – пояснив експерт.
Крім того, він зауважив, що в тому разі, якщо при порушенні територіальної цілісності однієї країни інша держава контролює чужі землі – це тільки окупація.
«Узагалі ситуація з Донбасом специфічна. Не варто забувати, що дії з нашого боку називаються антитерористичною операцією. Тобто Україна зі свого боку не зовсім адекватно називає процеси, що відбуваються на сході країни. Росія у своїх визначеннях подій на Донбасі взагалі неадекватна», – наголосив адвокат.
«Однак, причини для цього у кожної з країн свої. РФ намагається приховати свою агресію, а Україна хоче продемонструвати, що виступає за мирне вирішення проблеми», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв