Крим є тим шматком, яким подавиться Росія – дипломат

217
Посол України у Хорватії Олександр Левченко запевнив, що якщо Захід не упіймається на пропаганду російських агентів і буде дотримуватись санкцій, то одного дня російська верхівка опиниться перед дилемою: або деокупація Криму і Донбасу, або економічний і соціальний колапс.

Про це ідеться на офіційному сайті посольства.
«Злочин путінського режиму полягає і в тому, що він зруйнував столітню дружбу між двома близькими народами. Звичайно, коли Росія піде з окупованих територій і засудить режим Путіна, ми відновимо нормальне міждержавне співробітництво, але рани ще довго не зможуть загоїтися, а справжня дружба стане можливою тільки через кілька поколінь», – підкреслив Левченко.
Він запевнив, що мирна реінтеграція окупований територій України є не лише можливою, а є єдино можливим рішенням.
«Для цього потрібна, передусім, готовність українців захищати свою Батьківщину, і це ми маємо. Апетити Путіна були значно більшими, він планував окупувати половину нашої країни, проте зупинився там, де його зупинили українські воїни», – зауважив дипломат.
Крім того, на його думку, у цій ситуації необхідна рішучість і послідовність Заходу в питаннях захисту міжнародного права. 
«Підкреслю, що санкції діють повільно, але певно. Якщо Захід не упіймається на пропаганду російських агентів і буде дотримуватись санкцій, то одного дня російська верхівка опиниться перед дилемою: або деокупація Криму та Донбасу, або економічний і соціальний колапс. Росія величезна, але економіка її є відсталою і неефективною, вже й сьогодні вона не може нормально утримувати навіть саму себе, не кажучи вже про окуповані території», – стверджує експерт.
 
Також він запевнив, що нині світова спільнота наразі не забуває про Крим, навіть попри те, що вся її увага є зосередженою на Донбасі, бо «там проливається кров». 
«Крим є тим шматком, яким Москва вдавиться. Вона буде змушена повернути його туди, звідки і вкрала. Увага світової спільноти зараз і справді зосереджена на Донбасі, тому що там проливається кров. Але й про Крим ніхто не забуває», – вважає український Посол.
«Більш того, західні політичні еліти прекрасно знають, що саме Крим є головною проблемою. Бо Крим Росія не тільки окупувала, але й анексувала, тобто проголосила його частиною своєї території. Це перша в історії Європи анексія після часів Гітлера. Допоки вона триває, міжнародне право і система безпеки Європи і світу залишаються зруйнованими. Ніхто не змириться з тим, щоб бандитизм став основним принципом міждержавних відносин», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв