Екс-міністр: Влада вирішила гратися у гібридну війну з РФ

364
Колишній міністр палива і енергетики України Олександр Гудима прокоментував заяву СБУ, де стверджують, що країні не обійтися без вугілля з окупованого Донбасу. 

«Якщо говорити, що з ворогом не торгують, тоді має бути єдина програма дій. Члени уряду розуміють, що робити те, що вони роблять, неправильно, а торгівля з країною-окупантом – ще гірше. Мають бути визначені правила гри, які будуть обов’язковими для всіх», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу екс-міністр.
За його словами, є серйозні проблеми в юридичній площині, оскільки повинні бути ухвалені закони, щодо яких не можуть дійти згоди, оскільки влада знає, якими можуть бути наслідки для всіх».
«Якщо вже влада вирішила грати в гібридну війну з РФ, то чому тоді не може бути гібридної енергетики?», – зазначив Гудима. 
«Ахметов має ресурси, ну й добре, але має бути відкрито сказано, хто несе відповідальність за це. Тоді ешелони, але лише з вугіллям, мають бути пропущені. Організатори блокади мають розуміти, що Ахметов зареєстрував станції як суб’єкти України, він платить податки. Якщо Ахметов має такі прибутки, щоб ще й платити сепаратистам , це вже його справа», – стверджує фахівець.
Також він зауважив, що коли під маркою вугілля гастролює все інше, користуючись тим, що це не інша держава, а Україна, й не потрібно перевіряти вагони, тоді це, по суті, контрабанда, а величезні потоки грошей йдуть одним й іншим. Постає справедливе питання: кому вони йдуть на українській території?
«Блокада – це дуже складне питання. Силою однозначно цього не вирішити. Зараз уряд має діяти відкрито. Але як, коли за рівнем корупції ми на перших позиціях? Є факти, які говорять про те, що на війні наживаються?», – наголосив експерт, додавши, що нині навіть складно уявити, додав він, як із таким шлейфом подій уряду з АТОшниками вирішити питання розблокування.
«Інше питання – розблокування чого. Потрібно ухвалити постанову на Кабміні, можливо, тоді ситуація буде зрозумілою, оскільки коли у вагонах цигарки, алкоголь, а ми того не знаємо, – це вже інше питання. Зараз від влади потрібні переконливі аргументи, чому ветерани АТО мають розблоковувати процес, у той час як на війні хтось заробляє мільярди», – підсумував Гудима.

Коментарi

Коментарiв