В ЄС заговорили про катастрофу в країнах Європи у разі розвалу Союзу

262
Очільник Ради Європи Дональд Туск розповів про загрози і ризики, з якими зіштовхнуться країни Європейського Союзу у разі його розпаду.

Про це ідеться у листі, який Туск надіслав лідерам 27 країн ЄС у рамках підготовки до саміту, що відбудеться 3 лютого на Мальті – передає Інтерфакс-Україна
«Має бути кришталево ясно, що розпад Європейського союзу не призведе до відновлення якогось міфічного повного суверенітету його держав-членів, а до їх реальної і фактичної залежності від великих наддержав: США, Росії і Китаю», – наголосив єврочиновник у своєму зверненні. 
Також він звернув увагу на важливість не забувати про найважливіші причини, «із яких 60 років тому ми вирішили об’єднати Європу». 
За словами Туска, проблеми, з якими нині зіштовхнувся Європейський Союз, більш небезпечні, ніж які-небудь раніше. Зокрема, першою і чи не найголовнішою проблемою, на його думку, є нова геополітична ситуація в Європі та у світі в цілому. 
«Усе більш напористий Китай, особливо на морі; агресивна політика Росії щодо України та її сусідів; війни, терор і анархія на Близькому Сході і в Африці, де радикальний іслам відіграє головну роль, а також тривожні заяви нової американської адміністрації роблять майбутнє дуже непередбачуваним», – зауважив у своєму листі очільник Ради Європи. 
Крім того, він наголосив, що особливо насторожують зміни у Вашингтоні, які ставлять ЄС у скрутну ситуацію, оскільки при новій адміністрації у Сполучених Штатах останні 70 років американської зовнішньої політики поставлені під сумнів. 

Коментарi

Коментарiв