Політолог пояснив, чому насправді Авдіївка така важлива для терористів

256
Політолог, очільник Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко пояснив, кому і навіщо може бути вигідним різке загострення конфлікту в Авдіївці. 

Експерт зауважив, що для Росії провокування бойових дій і примушування до миру через активізацію війни – типовий прийом.
Він нагадав, що 29 січня гібридні війська атакували позиції українських бійців в Авдіївці Донецької області. Бої розгорнулися в районі Авдіївської промзони. Постраждав також житловий сектор в самій Авдіївці. Унаслідок боїв загинуло кілька військових ЗСУ. 
Так, обстріли в Авдіївці стали найсерйознішим загостренням воєнних дій на Донбасі не тільки нового 2017 року, але й за останні кілька місяців.
За словами Фесенка, це загострення може бути викликне приходом до влади в Сполучених Штатах Трампа, але причина може бути й іншою.
«Це може бути «подарунок», який вирішили нам зробити сепаратисти і Росія під час візиту українського президента Петра Порошенка в Берлін», – підкреслив у статті для НВ політолог.
«До речі, що мене дуже насторожує, в Росії зараз дуже активно обговорюється тема, що нібито це Україна спеціально займається загостренням бойових дій під час європейської поїздки президента», – зауважив фахівець.
На його думку, нинішня ситуація в Авдіївці – це очевидна провокація, «або, висловлюючись точніше, «підстава». Як запевнив Фесенко, таким чином Росія намагається дискредитувати українську сторону і звинуватити її в зриві Мінських домовленостей.
«Проте, мені здається, що загострення боїв швидше пов’язано з поїздкою українського президента, ніж з появою нового президента в Америці: перед інавгурацією Трампа сепаратисти, навпаки, знизили активність, і відновили її вже після цієї події», – стверджує експерт. 
«Провокування бойових дій та підтримання миру через активізацію війни – типовий російський прийом. На жаль, в цьому випадку існує загроза, що саме такий сценарій намагаються реалізувати Росія і сепаратисти. Але, найімовірніше, йдеться тільки про локальну ескалацію: це шантаж і чергова провокація, викликана візитом Порошенка в Берлін», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв