Омелян поскаржився на «повзучу узурпацію влади» через держсекретарів

164
Міністр інфраструктури України Володимир Омелян розповів, що змінилося у Кабінеті Міністрів після запровадження при міністерствах посади державних секретарів.

«Щиро кажучи, в уряді зараз не найкраща атмосфера. Є дуже багато непорозумінь, які відверто не обговорюються», – зізнався у програмі «Лівий берег із Сонею Кошкіною» урядовець.
За його словами, показовою тут є ситуація із запровадженням посади державних секретарів.
«Ситуація з державним секретарем – показова, бо на моїх очах і на очах наших колег всередині держапарату вибудовується якась інша система, абсолютно автономна, тобто роль міністрів нівелюється, якщо ідея й була хороша», – підкреслив Омелян. 
Міністр стверджує, що посада держсекретаря при міністерстві є одним з елементів не тільки контролю але й впливу, бо держпідприємства – це компетенція держсекретаря.
«Нині ми бачимо дуже дивні консультації, коли тільки держсекретарі збираються в Кабінеті міністрів, формують порядок денний уряду, порядок денний Верховної Ради законопроектів, які подаються», – наголосив високопосадовець.
«Міністри отримують лише факт, що явно дивно, бо це вже перевищення закону і повноважень, але тим не менше він існує і я не одноразово звертав увагу, що це неправильний підхід до системи державотворення», – зауважив міністр. 
Так, на його думку, у ситуації із держсекретарями ми спостерігаємо «повзучу узурпацію влади у м’якому розумінні цього слова».

Коментарi

Коментарiв