Україну чекають випробування і нестабільність – політолог

125
Низка експертів на тлі серйозного загострення в Авдіївці проаналізували можливість повномасштабного наступу російських військ на Україну.

Очільник аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк (на фото) запевнив, що Кремль поки не починатиме повномасштабного вторгнення в Україну, оскільки нині Росія готується до різних військових конфліктів на Близькому Сході, щоб збільшити тиск на Європу. Зокрема, у планах Путіна – ініціювання громадянських воєн і місцевих локальних конфліктів. 
«Росія хоче направити додаткові потоки мігрантів до Франції, щоб посилити тиск на місцеве населення і зробити ще більш популярними ультраправих кандидатів у президенти», – підкреслив у коментарі 24 політолог. 
За його словами, в Європі ставки вищі, і торги за Україну там також відбуваються, оскільки внаслідок переговорів Україну можуть віддати Росії як зону впливу. Саме з цієї причини Владімір Путін робить ставку на президентські вибори у Франції, щоб потім мати можливість тиснути і на канцлера Німеччини Ангелу Меркель. 
На думку фахівця, щодо України Путін, швидше, має політичний план, аніж військовий.
«Путіну більш цікаво переобрати український парламент, який імплементує Мінські домовленості. Російський президент намагатиметься вмонтувати в Україну Донбас з федеральним статусом, що дасть йому можливість управляти всією нашої державою. Це одночасно зніме і питання фінансування Донбасу – все буде покладено на Україну», – стверджує експерт. 
Схожої думки дотримується і політолог Євген Магда. Він зауважив, що нині «рішучість» Кремля підштовхує зміна влади у США та тривожні для України тенденції всередині провідних країн ЄС, де набирають силу проросійські політики.
 
«Однак я переконаний, що Кремль все ж робить ставку на руйнування України зсередини, усвідомлюючи, що позитивні зміни всередині нашої країни зроблять її сильнішою. Вочевидь, що на нас очікує немало психологічних атак з боку Росії, тому нашим політикам треба якнайшвидше формувати національні інтереси та відстоювати їх», – підкреслив політолог. 
Крім того, Микола Давидюк зауважив, що нині Україна і втрачає своїх західних союзників. Так, ми «втратили Британію, оскільки вона вийшла з ЄС. Практично втрачаємо Францію. Залишається Німеччина. Та й то Берлін у поганих відносинах зі США. Зрозуміло, що і США вже не такі лояльні до України». 
Тому, за його словами, нині питання полягає в тому, в якому форматі далі вести переговори про врегулювання ситуації на Донбасі.
Очільник МЗС України Павло Клімкін запевнив, що найближчим часом немає підстав для того, щоб відбулася зустріч у «нормандському форматі». Причин для переговорів, за його словами, немає, оскільки російська сторона блокує виконання Мінських домовленостей.
Щоправда, як наголосив Євген Магда, нині слід готуватися до можливої зміни формату нормандських переговорів і шукати напрацювання, нових потенційних учасників переговорного процесу.
«Проте варто розуміти, що переговори по врегулюванню ситуації на Донбасі будуть плідними лише за участі Росії. Тому «нормандський формат» зарано ховати», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв