Донбас опинився на межі катастрофи – нардеп

173
Народний депутат, екс-голова Донецької ОДА Сергій Тарута розповів про основні проблеми тимчасово окупованих територій Донбасу і пояснив, чи має України шанси на їх вирішення.

За словами Тарути, у нас іще є шанс перемогти у гібридній війні. 
«І головне, що нам для цього потрібно зробити – як держава ми повинні якісно відрізнятися від Росії. В Україні саме людина повинна стати головною цінністю для чиновників і політиків. Простіше кажучи, ми нарешті повинні почати цінувати людей», – підкреслив у статті для НВ нардеп, нагадавши, що нині – дні річниці однієї з найстрашніших трагедій в історії Маріуполя, коли 31 людина загинула, десятки постраждали, сотні домівок і доль були зруйновані. 
«Обстріл мікрорайону Східний офіційно визнали терактом – серед загиблих були жінки і діти. Але через два роки я розумію, що найганебнішим у цій трагедії є те, що люди залишилися сам на сам зі своїм горем», – зазначив парламентар.
він додав, що після цього обстрілу чимало політиків переконували українців у своїй підтримці і обіцяли допомогу. Щоправда, люди і досі бачать дірки від снарядів у дахах і неоплачені операції постраждалих. 
«Мешканці вулиць, які від обстрілу постраждали найбільше, неодноразово зверталися до місцевої та центральної влади, давали коментарі журналістам, просили допомоги у різних благодійних фондах. Однак результати невтішні. І це тільки один із прикладів, яких по всьому Донбасу безліч», – наголосив високопосадовець. 
«Без перебільшення, вже сьогодні можна сказати, що Донбас на межі гуманітарної катастрофи. І треба розуміти, що без спільних зусиль, без справжніх дій з відновлення зруйнованої інфраструктури масштаби цієї катастрофи будуть лише збільшуватися», – стверджує екс-очільник Донецької ОДА. 
Крім того, він зазначив, що нині одними з основних проблем окупованих територій є замінована сіра зона, величезні труднощі з перетином лінії розмежування на КПВВ, зруйноване житло на звільнених територіях і банальна нестача їжі та медикаментів.
«Важливо, щоб усі розуміли значущість цих питань. Щоб на темі війни на Донбасі не піарилися і заробляли, а робили конкретні кроки для підтримки і розвитку цих регіонів. Щоб ті жителі «сірої зони», які ціною власних доль зробили свій вибір на користь України, відчували, що вони Україні потрібні», – резюмував нардеп. 

Коментарi

Коментарiв