Влада може зберегти українську державу в межах «малої України» – політолог

192
Політолог Андрій Єрмолаєв проаналізував, чи готова українська влада погодитися на збереження країни в її фактичних нинішніх кордонах, без Криму та Донбасу.

За словами Єрмолаєва, вітчизняна влада готова піти на збереження кордонів України без Криму і Донбасу. Особливо на тлі того, що Захід поступово звикається з фактом того, що відновлення України в кордонах 2013 року не відбудеться.
«Риторика представників влади про цілісність і неподільність країни супроводжується цілком конкретними кроками та ініціативами щодо розмежування та сегрегації населення на «учасників» і «зайвих» (як «тріски» зрубаного «лісу»): амністія учасників воєнних дій тільки з одного боку, фактичне ігнорування переселенців, ініціативи щодо економічної блокади ОРДЛО та рішень щодо єдиної державної мови (як потужний каталізатор сегрегації та сепаратизму)», − підкреслив у статті для Дзеркала тижня політолог.
Він додав, що у сучасній повсякденності «мала Україна» не на словах, а у реальному житті знаходить нове соціальне й територіальне «тіло». Так, нинішня ситуація в Україні заганяє Європу у кут і служить каталізатором кризи європейського проекту в цілому.
«Нині українська влада, незалежно від офіційної риторики, демонструє готовність обмежити державу в рамках «малої України». Але − альтернатива у вигляді: підтримка України ціною війни з Росією чи мовчазна згода на зміну європейського порядку і відсутність будь-якого «третього шляху» − заганяє Об’єднану Європу в кут», − зауважив експерт, додавши, що це лише в інтересах прибічників нового прагматизму, розмежувань і переділів, оскільки це і є каталізатор європейської кризи, яка нині розгортається.
Крім того, експерт запевнив, що сьогодні війна залишається для влади єдиним ефективним інструментом стримування соціальної напруги та забезпечення зовнішньополітичної недоторканності встановленого режиму, а кожне перемир’я, незважаючи на незацікавленість великих гравців в ескалації конфлікту, як наслідок має ріст соціальних протестів і знову «підштовхує владу до нових кампаній».
«Утримання у вузді суспільства, яке очманіло від цін, тарифів і нових обіцянок доходів (батіг і пряник з лагом в один квартал), періодичні воєнні операції і внутрішні спецоперації, демонстрація Заходу неможливості реінтеграції Донбасу через присутність Росії в ОРДЛО (буквально, з армією і спецслужбами) − усе це складові тактики влади на найближчі місяці. Шантаж війною − так можна коротко охарактеризувати цю лінію», − підкреслив Єрмолаєв.
За його словами, таку політику нині підтримують у силовому блоці, тобто силовики, добробати тощо, у той час як мобілізація втягнула і мотивувала десятки тисяч учасників конфлікту.
«У підсумку кількість прибічників «малої України» (тобто − без Криму й Донбасу) об’єктивно зростає, незважаючи на офіційну риторику. А Захід насильно, але звикається з фактом, що відновлення України в повноцінному складі − до 2014 року − не відбудеться», − запевнив політолог.
«І тут не важливо, що «говорять», важливо, що «роблять». Цинічно, але ефективно», − підсумував експерт. 

Коментарi

Коментарiв