«Путін поспішає і нервує»: навіщо Кремлю загострення на Донбасі

312
Політичний експерт Сергій Постоловський пояснив, якими можуть бути справжні причини різкого загострення ситуації в Авдіївці, що на Донеччині, та чи вдасться Кремлю досягнути своєї мети у цій ситуації.

Постоловський стверджує, що ситуація в Авдіївці чітко демонструє небажання Кремля йти на поступки чи перемовини. Так, Президент РФ Владімір Путін і надалі використовує терористичну тактику цинічної сили, ховаючись за спинами дітей та жінок.
За словами фахівця, саме це потрібно усвідомлювати усім, хто веде розмови про необхідність домовлятися з Росією.
«Причини активізації досить прості. По-перше, ЗСУ значно посилили свої позиції, а також їм вдалося ефективно реалізувати тактику «малих наступів». По-друге, була телефонна розмова Путіна та Трампа», – підкреслив у статті для НВ політолог.
Він нагадав, що напередодні цієї розмови російські ЗМІ активно поширювали сигнал про те, що основною темою стане скасування санкцій. Щоправда, виявилося, що про санкції геть не йшлося, тому, на думку експерта, Кремль і вдався до своєї улюбленої тактики – що не вдалося брехнею, будемо досягати силою та новими смертями.
«Крім того, Авдіївка свідчить про те, що Путін поспішає і нервує. Йому конче необхідно, аби Захід натиснув на українську владу з метою проведення виборів на окупованих територіях та законодавчого закріплення особливого статусу Донбасу», – пояснив Постоловський.
На його думку, українська влада у цій ситуації повинна активізувати американський і британський напрями роботи. Важливо усвідомлювати, що позиція і заяви ЄС, зокрема, Франції та Німеччини, навряд чи матимуть потрібний для України ефект.
«Різниця між ЄС з одного боку і Великою Британією та США з іншого полягає у тому, що Європа дотримується тактики перемовин та заяв, а британці й американці вдаються до конкретних дій», – зауважив фахівець, додавши, що ідеться про санкції та надання військової допомоги Україні.
Також він підкреслив, що ймовірність певного перелому у цій ситуації таки існує.
«Мені здається, що сьогодні перевага на стороні України. Проросійські бойовики зазнали значних втрат і це впливатиме на погіршення бойового духу серед сепаратистів, а також деморалізацію в так званих ЛНР і ДНР», – резюмував політолог.  

Коментарi

Коментарiв