Як «корисні ідіоти» допомагають Путіну – Портніков про загострення на Донбасі

182
Український публіцист, журналіст, політичний оглядач Віталій Портніков прокоментував заяви низки західних і українських ЗМІ про те, що саме Україна нібито провокує загострення в Авдіївці.

«У ЗМІ – не тільки західних, а й українських – можна побачити обурення з приводу того, що українська сторона «провокує» ситуацію в Авдіївці, що це саме Київ змушує російські війська відповідати на наші дії, що таким чином Путін може отримати можливість для нового наступу», – підкреслив у статті для Еспресо публіцист, зауваживши, що такої логіки дотримається як авторитетне німецьке видання Süddeutsche Zeitung, так і істеричні блогери, які використовують будь-який привід для ілюстрації тези про «зраду» влади.
«Раніше зраджували, тому що не наступали. Зараз зраджують, тому що наступають. Не наступали, бо боялися Путіна, а ситуація «ні війни – ні миру» є вигідною Порошенку. Наступають, тому що бояться домовленостей Путіна і Трампа, а війна вигідна Порошенку», – зазначив Портніков.
За його словами, саме у цьому полягає логіка Путіна – логіка, що завжди зводиться до звинувачень на адресу Української держави і влади.
«Логіка провокації і поразки, яка взята на озброєння російською пропагандою. Цю логіку цілком здатні сприйняти ті західні ЗМІ, для яких напад Росії на Україну – всього лише прикра перешкода до продовження заробітків на російському енергетичному ринку», – наголосив журналіст.
Він зауважив, що цю логіку використовують у своїх інтересах політичні кон’юнктурники, для яких будь-яка дія влади – привід для звинувачень в корупції, здирництві та некомпетентності. Крім того, це можливість поговорити про дострокові вибори, після яких до влади «прийдуть справжні патріоти і безсрібники».
Портніков запевнив, що така позиція призводить виключно до краху державності як такої. Так, деякі з них уже програли війну в своїй країні – і нині істерично намагаються знищити чужу.
 
«Цю логіку готові взяти на озброєння «корисні ідіоти», які завжди готові кинути камінь у владу заради зайвого лайка у соціальних мережах», – стверджує оглядач.
На його думку, їхні тези щодо помилок в реформах і корупції у владі є абсолютно вірними. Тим не менше, боротьба з корупцією і реформаторський запал – це не привід для ослаблення держави.
«Якщо держава загине, не матиме ніякого значення, корумпована вона чи ні. А для того, щоб вона вижила, вона повинна виграти війну. Точніше – ми з вами повинні виграти війну. Тому що це не війна держави, це війна народу», – підкреслив публіцист.
Саме тому, за його словами, не слід визнавати логіку цинічних медіа з їхніми брехливими стандартами.
«Успіх – будь-яка дія, спрямована на послаблення позицій ворога. Оцінки «доброзичливців» у цій ситуації не мають ніякого значення. Політична кон’юнктура не має ніякого значення. І навіть істерики в соціальних мережах, які нерідко зливаються в один каламутний струмок з брудним потоком російської пропаганди, значення не мають. Значення має лише наша майбутня перемога», – підсумував Портніков.

Коментарi

Коментарiв