НАБУ отримало доступ до документів «Укрзалізниці» для розслідування змови з Дубневичами

123
1 лютого оприлюднено рішення Печерського районного суду про надання доступу Національному антикорупційному бюро України до документів ПАТ «Укрзалізниця» для розслідування закупівель продукції у компаній нардепів від «БПП» Ярослава і Богдана Дубневичів.

Відповідний документ оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
У НАБУ припускають змову посадовців ТОВ «Корпорація КРТ» Дубневичів зі службовими особами ПАТ «Укрзалізниця», що призвело до привласнення і розтрати коштів.
Детективи Антикорупційного бюро висловили думку, що учасники тендерів залізниці ТОВ «Експозиція» і ТОВ «АРГО» створювали видимість конкуренції і представляли одного постачальника – «Корпорацію КРТ» Дубневичів. За оцінками детективів, таким чином представники корпорації Дубневичів незаконно заволоділи 12 мйльонів гривень.
Нині правоохоронці хочуть з’ясувати, як формувались очікувані закупівельні ціни на металопродукцію у 2014 році. Для цього НАБУ попросило про доступ до документів одного з тендерів 2014 року.
Під час цього тендеру контракт на 26,7 мільйона гривень отримала харківська фірма ТОВ «НАН». Згідно з інформацією НАБУ, фірма «НАН» фігурує у ланцюгу  постачальників «Корпорації КРТ» Дубневичів. Співвласником «НАН» із часткою 15% є Юрій Вандін, який раніше займав керівні посади у Службі безпеки України і Міністерстві внутрішніх справ.
У судовому реєстрі також є інформація про те, що у вересні 2016 року суд відмовив НАБУ у доступі до інших документів залізниці щодо тендерів, які виграли пов’язані з Дубневичем компанії. Суд вирішив, що НАБУ не дало доказів змови «Укрзалізниці» з корпорацією Дубневичів.
Нагадаємо, 25 січня 2017 року міністр інфраструктури Володимир Омелян розкритикував на засіданні уряду главу «Укрзалізниці» Войцеха Балчуна. Зокрема, Омелян звинуватив Балчуна в корупції і співпраці з Дубневичами.

Коментарi

Коментарiв