Експерт: За допомогою Авдіївки Путін бере всіх «на понт»

155
Директор Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський пояснив, навіщо президенту РФ Путіну знадобилося загострення в Авдіївці.

За словами Яблонського, для загострення в Авдіївці є кілька причина. Перше – цілком очевидна: «ЗСУ потроху відвойовують території. Почали торік у березні з промзони Авдіївки. Потім – позиції на Світлодарській дузі. Тобто ми помалу забираємо частину територій, які за Мінськими домовленостями. належать Україні».
Як зауважив експерт, така реакція росіян була цілком очікуваною. Ті, хто наступає, завжди несуть більші втрати, і це ще більше роздратувало російських військових, які керують воєнною операцією, і місцевих бойовиків.
Друга причина – «пробна куля» Путіна, який прагне побачити реакцію світу, і, головне, – США.
«На Європу мало хто у Кремлі зважає. Днями відбулася його телефонна розмова з президентом США Дональдом Трампом. Росіяни заявляли, що практично домовилися про зняття санкцій. Це виявилося неправдою», – підкреслив в інтерв’ю Gazeta.ua фахівець.
 
Крім того, він наголосив, що це – спроба продемонструвати сили і певною міри крок відчаю.
«Санкції діють, резервні фонди Росії тануть. Ситуація в економіці не найкраща. Путін «бере всіх на понт». Із останніх сил, мало що маючи за душею, росіяни намагаються продемонструвати, що нічого не бояться і санкції їм не страшні», – пояснив політолог.
За його словами, у цій ситуації багато що залежить від США.
«Потрібен сигнал з адміністрації Вашингтона. Тривають перемовини про те, щоб розширити число учасників Мінського процесу, зокрема долучити США. Розмови про зміну формату лунають давно. Усі розуміли, що говорити про це з адміністрацією Барака Обами вже не було сенсу, особливо коли стали відомі результати виборів у США. Ситуація до певної міри невизначена», – зауважив Яблонський.
Він підкреслив, що Кремль намагається змусити Захід скасувати санкції, а це є абсурдом, оскільки ці санкції прив’язані до Мінських домовленостей, перший пункт яких – про припинення вогню.
За його прогнозом, є велика ймовірність того, що 1 липня стане неприємною датою для України, оскільки термін дії санкцій проти Росії спливає наприкінці червня.
«Консенсусу щодо їх продовження поки немає. Тому ці побоювання мають під собою ґрунт. Але в такому разі Заходу буде важко виправдати цей крок. Звісно, росіяни шукатимуть зачіпки, аби вкотре звинуватити українців у порушенні перемир’я. На нашу користь грає факт, що ЗСУ не переходили межі, встановленої Мінськими домовленостями», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв