ЄС не потрібен «бідний родич» і нахлібник – політтехнолог про «безвіз» Україні

203
Політтехнолог Тарас Загородній прокоментував рішення Європейського парламенту щодо надання безвізового режиму Грузії та Косово. 

За словами фахівця, насправді нічого критичного для України не відбулося, просто від самого початку потрібно було ставитися до питання безвізового режиму скептично.
«Грузія і Косово отримали «безвіз» раніше за нас, тому що якщо поглянути на Україну очима європейців, то вони бачать країну, в якій відбувається війна, не контролюються території, обіг зброї, корупція. Такого сусіда ніхто не хоче, як би ми не кричали, що ми європейці», – пояснив у коментарі Слову і Ділу політтехнолог.
Він зазначив, що поки складно робити прогноз щодо того, чи стане 2017 рік роком лібералізації взагалі, з огляду на вибори у Франції та Німеччині.
«Час зрозуміти, що багато залежить від нас. Щойно люди стануть жити краще, порядок змінять і для нас. 2013 року економіка в країні хоча б просто була. Багато країн саме в той період самі скасували візові вимоги, видавали мультивізи», – підкреслив експерт.
На його думку, «безвіз» із ЄС – чиста прагматика. Їм цікаві люди, готові приїжджати до ЄС, купувати товари, користуватися європейськими послугами.
«Навіщо їм «бідний родич», який невідомо чим займається? Та ще й незрозуміло, що відбувається в його країні. Це потенційні нахлібники і претенденти на робочі місця. Навіщо їм це потрібно?», – наголосив Загородній. 
Він зауважив, що європейська бюрократія застосовує різні методи, щоб уникнути цього питання. Тим більше, в Європі дуже багато лобістів Росії, які намагаються це питання «заговорити» й відтягнути.
У цілому, як стверджує фахівець, безвізовий режим – абсолютно не критичне питання для нас, оскільки для більшої частини населення це не матиме жодного значення.
«Грошей на подорожі як не було, так і не додасться з «безвізом». Хто має можливість, той їздить та отримує мультивізи», – зазначив політтехнолог.
За його словами, «безвізом» це називаємо лише ми. Цілком можливо, що він буде схожим на той самий візовий режим, який ми маємо.
«Невідомо ще, який порядок перетину кордону придумають. Чи будуть брати гроші за перетин кордону? Дуже багато запитань зараз навколо цього. Навіть якщо нададуть якийсь безвізовий режим, то він буде із сюрпризами», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв