Військовий: навіщо насправді Путіну загострення в Авдіївці

136
Колишній заступник глави Генерального штабу, генерал-лейтенант Ігор Романенко проаналізував причини різкого загострення в Авдіївці.

За словами Романенка, у цій ситуації слід розглядати два підходи. Так, перший пов’язаний із тим, що Путін використовує бойові дії в принципі і їх активізацію, щоб вплинути на ситуацію, як він вважає, на міжнародній арені. 
«Відомі політичні зміни у США, передбачувані зміни в Німеччині, Франції ставлять перед ним завдання показати свій вплив, щоб чітко розуміти, із яких позицій вести переговори. Тим більше в Сирії поки затишшя. У якомусь сенсі це спрацьовує: ви знаєте, що наш президент перервав візит до Німеччини у зв’язку із загостренням в Авдіївці і був змушений повернутися в Україну і не допустити ще більшої ескалації», − пояснив в інтерв’ю Апострофу екс-заступник глави Генерального штабу.
Другий підхід – суто військовий. Експерт зауважив, що протягом останнього часу підрозділам Збройних Сил України вдалося на всіх напрямках, проводячи контратаки, захопити частину територій, які за Мінськими домовленостям і повинні контролюватися Україною, але займають їх проросійські терористи.
На думку Романенка, у відповідь на успіхи українських бійців вирішили провчити Україну: зосередили свої резерви і почали інтенсивне ведення бойових дій, щоб відбити всю промзону. 
Тим не менше, як підкреслив генерал-лейтенант, їм це не вдалося, незважаючи на накази з Москви, зосередження ударних сил і заведення туди російського спецназу. 
«Тоді бойовики почали обстрілювати Авдіївку, щоб посіяти паніку серед мирного населення. Із іншого боку, вони обстрілюють околиці Донецька і сам Донецьк, щоб показати, що так нібито діє Україна. Зараз була підписана домовленість з російською стороною про припинення вогню, ремонтні бригади і мінери вже туди виїхали. Ситуацію вдалося стабілізувати», − наголосив фахівець.
Крім того, він пояснив, чому терористи обрали саме Авдіївку: 
«Із промзони контролюється дорога, по якій було всебічне забезпечення горлівського гарнізону. Коли наші взяли промзону, це забезпечення було перерізано і бойовикам доводиться об’їжджати путівцями. З точки зору відновлення забезпечення для бойовиків – це важливо».

Коментарi

Коментарiв