Україна не вступить до НАТО, навіть якщо за це буде кожен українець – Портніков

240
Український публіцист, журналіст, політичний оглядач Віталій Портніков прокоментував заяву Президента Петра Порошенка в інтерв’ю Berliner Morgenpost про можливий референдум щодо вступу до НАТО. 

«Навіть далека від політики людина розуміла, що приєднання до НАТО – це конфлікт з Росією», – підкреслив Портніков. 
«А Україні не потрібні конфлікти ні з Росією, ні з Заходом. Саме тому президент Віктор Ющенко, який був прихильником євроатлантичної інтеграції, виявився з цього питання в ізоляції навіть серед своїх соратників – про виборців я вже й не згадую. А Петро Порошенко, коли говорить про вступ до НАТО, спирається на думку більшості громадян, і не ризикує», – зауважив у статті для Еспресо журналіст.
За його словами, різка зміна громадської думки – це «заслуга» Президента РФ Владіміра Путіна, який почав агресію проти України.
«НАТО сприймається як «парасолька», наявність якого не дало б Росії можливості окупувати Крим та Донбас. Тут поведінку українського громадянина визначається прислів’ям «заднім розумом міцний, оскільки Україна в НАТО ще не вступила, а агресія вже сталася», – стверджує оглядач. 
Тому, на його думку, нині євроатлантична інтеграція України – це просто теорія. 
«Якщо до російської агресії Альянс не зміг досягти консенсусу щодо надання нашій країні навіть «Плану для членства», який нікого ні до чого не зобов’язував, то розраховувати на консенсус зараз не доводиться. До врегулювання конфлікту з Росією двері НАТО для України закриті», – запевнив публіцист. 
Згідно з його прогнозом, момент істини відбудеться після врегулювання війни на Донбасі.
 
«Уявімо собі, що в Росії змінилася влада, нове керівництво погодилося з деокупацією Донбасу і Криму, Україні виплачені репарації, над учасниками конфлікту і колабораціоністами проведені відкриті судові процеси, новий президент Росії говорить про «злочинну політику Путіна», «нову дружбу між Росією і Україною» і «подоланні наслідків окупації». Чи захоче більшість громадян України приєднатися до НАТО в цей момент, коли Україна нічого не загрожуватиме, а члени Альянсу будуть готові прийняти нашу країну до свого складу?», – підкреслив Портніков. 
«Це вже буде не вибір жертви. Це буде вибір самодостатньої країни», – підсумував журналіст. 

Коментарi

Коментарiв