У Центрі Разумкова пояснили, чи запровадить Україна воєнний стан

285
Співдиректор програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник проаналізував різке загострення ситуації на Донбасі та ймовірність запровадження воєнного стану в Україні.

Мельник запевнив, що, незважаючи на будь-які причини нинішньої ситуації на Донбасі, насправді набагато важливіше те, що Україні доведеться повернутися до питання трирічної давнини – АТО чи агресія РФ проти України.

«Далі продовжувати розігрувати цю російську карту щодо гібридної війни надзвичайно небезпечно для України. Владі слід звернути увагу на вимоги українського законодавства, починаючи від КУ, де чітко вимагається від Президента як Глави держави навіть у разі загрози збройної агресії оголошувати воєнний стан. У нас є факт збройної агресії, має бути адекватна відповідь, принаймні формалізація того, що відбувається», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу фахівець.

«Донбас – це не АТО. Це війна, де вже є окупація Криму, визнана світом, і прихована окупація силами регулярних російських військ та найманців», – наголосив експерт. 

За його словами, аргументи про те, що воєнний стан нібито призведе до ізоляції від світу, з боку влади виглядає як намагання ввести в оману як українців, так і міжнародних партнерів у цілому. 

«Воєнний стан може оголошуватися або на всій території України, або на частині території. Тобто на частині, яка зараз окупована – Крим, територія Донбасу, – можуть запровадити воєнний стан», – пояснив представник Центру Разумкова. 

Він зауважив, що на цих територіях уже є воєнний стан де-факто, хоча це нині і називають АТО, що насправді не відповідає реаліям.

«Друге, чим вводять в оману: оголошення воєнного стану – це не оголошення війни РФ. Це констатація факту, що дві країни перебувають у стані війни. Посилання на те, що Україна опиниться в ізоляції, а партнери, які зараз підтримують Україну, ризикують опинитися на одному боці конфлікту, також хибні», – стверджує експерт. 

«Це просто намагання ввести в оману та уникнути складних рішень», – підсумував фахівець.

Нагадаємо, 3 лютого в Адміністрації Президента України заявили, що рішення про запровадження воєнного стану вирішуватимуть колективно, і його має затвердити Рада національної безпеки й оборони. Проте  поки такий варіант не розглядають. 

Коментарi

Коментарiв