Путін хоче домогтися від Трампа угоди щодо України вигідної лише Кремлю – ІноЗМІ

209
Американське видання The Wall Street Journal проаналізувало, про що можуть свідчити контакти між Росією та США, які вдалось налагодити за перші два тижні після інавгурації президента США Дональда Трампа.

Як зауважило видання, Дональд Трамп запевнив, що  він розпізнає погану угоду, коли бачить її, а Владімір Путін пропонує йому таку щодо України.

Українська сторона констатувала, що протягом останніх кількох днів під час загострення ситуації на Донбасі проросійські терористи використовують ракети «Град» і важку артилерію. У свою чергу Путін стверджує, що українські сили винні в тому самому.

У статті підреслено, що ця ситуація вказує на один із основних недоліків так званих «Мінських угод-2» – сторони, що воюють, трактуються ними як морально рівні. 

Угоди, переговори щодо яких вели канцлер Німеччини Анґела Меркель і Президента Франції Франсуа Олланд за підтримки адміністрації Барака Обами, не взяли до уваги того, що саме Росія є агресором у той час, як Україна намагається відвоювати суверенну територію.

За словами авторів, загострення ситуацї на Донбасі цього тижня ще більше дискредитує «Мінськ-2», оскільки ці угоди і без того були дипломатичною фікцією для більшості людей поза Відомством федерального канцлера Німеччини.

«Путін є майстром стратегічної непередбачуваності, але він може намагатися консолідувати свої територіальні надбання на Сході України напередодні «грандіозної операції» з Вашингтоном, що може передбачати скасування санкцій, які стосуються України, взамін на співпрацю Москви в інших сферах, як, наприклад, тероризм і ядерне обеззброєння»,– ідеться у статті The Wall Street Journal.

Крім того, видання зауважило, що на тлі останніх подій в Україні та відсутності чіткого розуміння зовнішньополітичних орієнтирів адміністрації новообраного Президента США слід звернути увагу на заяву посла США в ООН Ніккі Ґейлі, яка напередодоні наголосила, що «жахлива ситуація у Східній Україні вимагає чіткого і сильного звинувачення дій Росії». 

Коментарi

Коментарiв