Кремль готовий позбавитись під Плотницького і Захарченка – журналіст

141
Український журналіст, публіцист Сергій Рахманін запевнив, що Кремль змінює переговорну позицію щодо війни на українському Донбасі та своїх «пішаків» у ній.

Згідно з інформацією Сергія Рахманіна, на сьогодні російські дипломати демонструють формальну схильність до поступок.

«У контактах із західними дипломатами вони озвучують, наприклад, готовність обговорювати заміну Захарченка й Плотницького іншими, компромісними і навіть погодженими з партнерами з «нормандського формату» фігурами. Але готовність ця, на думку джерел, пов’язана не з чуйністю до побажань Берліна і, тим більше, Києва», – підкреслив у статті для Дзеркала тижня публіцист. 

Він зазначив, що, окрім «благородних» поступок, у Москви є і більш прагматичні мотиви – ватажки псевдореспублік трохи зарвалися і добряче прокралися.

«Це, до речі, одна з причин урізання фінансування «республік». Однак гіпотетичне зміщення одіозних «глав» ОРДО й ОРЛО Москва подає як демонстрацію своєї компромісності», – наголосив журналіст.

За його словами, не визнавши офіційно присутність кадрових військових на Донбасі, Росія продемонструвала «гнучку» відповідь на вимоги прибрати звідти свої регулярні підрозділи. За інформацією Рахманіна, значна частина російських військових останнім часом була виведена з ОРДЛО – як чергова демонстрація поступливості Кремля.

«Але значне (і те,що постійно збільшується) угруповання як і раніше зосереджене біля кордонів України і в будь-який момент може бути перекинуте на Донбас», – зауважив автор.

Крім того, він констатував, що Росія як і раніше не бажає поступатися в ключовому питанні – пропозиції не те що про контроль кордону Києвом, але хоча б про постійний моніторинг її місією ОБСЄ Москвою блокуються.

«А без цього будь-які розмови про вибори, «особливий статус», деокупацію, реінтеграцію et cetera позбавлені будь-якого сенсу. Безглузді вони і без повного припинення вогню і повного відведення озброєнь – відправної точки Мінських домовленостей», – резюмував журналіст. 

Коментарi

Коментарiв