Росія вигадала, як боротися з бойовиками, які тікають від служби на Донбасі

237
Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що бойовики на Донбасі з початку загострення бойових дій дедалі частіше дезертирують зі «служби». У зв’язку з цим російські військові встановили блокпости, щоб не допускати втеч бойовиків.

«Із відновленням активних бойових дій у розташуванні російських окупаційних військ спостерігається зниження морально-психологічного стану особового складу та збільшення випадків самовільного залишення підрозділів військовослужбовцями 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, у т.ч. зі зброєю», – ідеться у повідомленні української розвідки. 

Зазначено, що третього лютого 8 бойовиків 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) самовільно залишили передові позиції зі зброєю.

«Згідно з розпорядженням начальника штабу 1 АК у тилових районах встановлено блокпости з метою виявлення військовослужбовців, які самовільно залишили бойові позиції», – наголосили в ГУР.

Відомо, що для здійснення «загороджувальних» функцій на блокпостах з правом застосування зброї залучені:

–          на Донецькому напрямку – військовослужбовці окремого комендантського полку (Донецьк) 1 АК та підрозділи «внутрішніх військ», які у т.ч. укомплектовані військовослужбовцями Федеральної служби військ національної гвардії РФ; 

–          на Маріупольському напрямку – спеціальні підрозділи охорони 1 АК та представники військової комендатури.

Крім того, у розвідці повідомили, що для того, аби уникнути відправки на передову та участі у бойових діях, понад 30 військовослужбовців 11 окремого мотострілецького полку (Донецьк) 1 АК написали рапорти на звільнення зі служби. Командування полку взяло під арешт цих бойовиків.

«Водночас проблема неукомплектованості особовим складом у підрозділах полку, яка виникла у ході ведення активних бойових дій у районі Авдіївки, вирішується прикомандируванням військовослужбовців з інших з’єднань і частин 1 АК та створенням зведених підрозділів», – підсумували у Міноборони.

Коментарi

Коментарiв