Глухий кут Донбасу: Терпець України і світу може увірватися

142
Політолог Кирило Мочанов прокоментував інформацію штабу АТО про ескалацію на Донбасі, незважаючи на гарантії РФ щодо режиму тиші.

«Ситуація зайшла у глухий кут, тому доведеться вживати рішучих заходів, а практично всі вони для влади є вкрай негативними», – підкреслив Мочанов. 

За його прогнозом, варіант початку активних бойових дій з українського боку призведе до того, що Україна втратить навіть декларативну західну підтримку, й уже будемо стороною, яка не виконує «Мінськ».

«Виконати Мінські домовленості – смерті подібно, тому що це може призвести до остаточного «занепаду кар’єри». Складно уявити, що Порошенко виступить із заявою про проведення виборів на Донбасі, якщо три роки він відсував їх на другий план», – зауважив у коментарі Слову і Ділу політолог.

На його думку, ситуацію можна було б вирішити, якби пропонували якісь альтернативні плани, оскільки «Мінськ» зайшов у глухий кут.

Він нагадав, що були і план Мореля, і формула Штайнмаєра, пропонували «дорожні карти». Влада ж наполягає на тому, що Мінські домовленості є безальтернативними. 

«Але на рівні Президента жодних ініціатив не було, плану Порошенка ми не почули», – констатував фахівець. 

«Виникає запитання: може, у влади своя тактика – тягнути час? Цинічно, але не секрет, що війна – це надприбутковий бізнес. Крім того, завжди можна сказати: ситуація з економікою погана, безвізового режиму немає, євроінтеграції немає, тому що йде неоголошена війна. Фактор війни зручний для того, щоб маніпулювати ситуацією», – підкреслив експерт. 

На цьому тлі він наголосив, що терпець як усередині країни, так і поза нею може увірватися. Особливо враховуючи, що у нас навряд чи активно шукають нові варіанти.

«Якщо уже в Білому домі чинитимуть жорсткий тиск, то Президент може апелювати до того, що Україна – парламентська республіка, голосів за зміни до КУ немає. Тоді постане питання зміни парламенту. Ми знову прийдемо до дострокових виборів», – зауважив Мочанов. 

Крім того, він підкреслив, що буде ще півроку люфту часу, щоб затягувати ситуацію й відкладати вирішення конфлікту на майбутнє.

«Напевно, на Банковій хотіли б дотягнути ситуацію до завершення каденції Порошенка», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв