США планують домовлятися з Путіним щодо України – політолог

438
Глава правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко пояснив, із чим насправді пов’язане різке загострення ситуації на Донбасі. 

За словами фахівця, загострення ситуації біля Авдіївки – це доказ того, що саме Кремль ініціював ескалацію військового напруження на Сході України. Зокрема, Росія хоче показати Трампу, яка погана Україна, і що нібито саме Київ почав військові дії.

Так, підкреслив Фесенко, українська сторона повинна докладати всіх зусиль, щоб цього не сталося, і в цьому напрямку українська влада вже робить певні кроки. Зокрема, візит Президента Петра Порошенка до Німеччини продемонстрував, що він напередодні поїздки у США хоче виробити спільну позицію з ФРН. 

«Канцлер Німеччини Анґела Меркель, швидше за все, прислухається до наших аргументів. Якщо українська позиція щодо санкцій проти Росії буде підкріплена Меркель і ще прем’єр-міністром Британії Терезою Мей, то на переговорах з Білим домом Порошенко може посилатися на їхню думку», – зауважив у коментарі 24 політолог.

Щоправда, як він наголосив, для України у взаємовідносинах з новою адміністрацією США є інша проблема. Отож, коли виникала подібна ситуація в Україні – військові дії, загострення на Донбасі – то американці щодо Росії реагували набагато жорсткіше. Нині реакція Сполучених Штатів значно стриманіша. 

«Така стримана позиція Білого дому говорить, що США все-таки планують домовлятися з Росією і, мабуть, не хочуть зараз робити різкі заяви, щоб не руйнувати ці наміри. По-друге, є суто технічний момент – відсутність комунікатора в новій адміністрації, який би займався українським питанням», – пояснив Фесенко. 

На його думку, поки Дональд Трамп не говоритиме безпосередньо з Україною, тому потрібна людина, з якою офіційний Київ міг би комунікувати напряму. Зокрема, інформація, що віце-президент США Майк Пенс займатиметься ся українським питанням, але поки це офіційно не визначено. 

Згідно з прогнозом фахівця, це питання вирішиться уже протягом найближчих тижнів.

Коментарi

Коментарiв