Українцям не слід чекати на диво – треба боротися з корупцією – Френсіс Фукуяма

215
Усесвітньо відомий політолог Френсіс Фукуяма під час візиту до України дав інтерв’ю ТСН, у якому розповів, що заважає рухатись Україні вперед. Так, він зробив прогноз про те, коли Україна зможе дійсно «жити по-новому».

«Я думаю, що побудова нової держави, нової демократії – це дуже тривалий процес. Якщо ви подивитесь на США, Велику Британію, Францію, інші країни, які досягли успіху у цьому процесі, то в них це зайняло багато часу. Подивіться, який був високий рівень корупції у США ще на початку ХІХ століття, для того, щоб її вичистити, знадобилось більше ста років. Проблема в тому, що очікування в Україні дуже високі», –  зазначив Фукуяма, відповідаючи на питання про те, чому Україні протягом  25 років незалежності не вдалося викараскатися з Радянського Союзу. 

За його словами, держава протягом останніх п’яти років зробила серйозний прорив у побудові демократії та сучасного уряду, але завершити цей процес просто завтра – неможливо. Як підкреслив політолог, для цього мають вирости цілі покоління.

«Українці не мають чекати, що з ними щось чудовим чином трапиться. Вони повинні брати на себе відповідальність, тиснути на уряд, на державні органи, вимагати кращого виконання своїх обов’язків, фіксувати факти корупції. Не треба чекати, що уряд сам по собі покращиться, треба займатись самоосвітою та аргументовано висувати свої вимоги», – наголосив фахівець. 

На цьому тлі він висловив думку, що основна проблема України – корупція. Так, українцям доведеться докласти багатьох зусиль, і на це потрібна велика політична воля. 

Крім того, він розповів, чи слід чекати позитивних змін у цій ситуації.

«Щоразу, коли я приїжджаю в Україну, я сповнююсь оптимізму. Оскільки зустрічаю багато молодих українців, які прагнуть змін та готові робити все, аби реформування прискорилось. Ми організували програму, за якою молоді українці можуть рік навчатись у Стенфорді, аби виростити нове покоління діячів, які зможуть вести країну до змін», – підкреслив експерт, додавши, що країна потребує нового покоління політиків. 

Коментарi

Коментарiв