Хіба не схиблена логіка? – Клімкін про плани Австрії щодо санкцій

159
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін різко прокоментував пропозицію очільника МЗС Австрії Себастіана Курца, який нині головує в ОБСЄ, щодо покрокового скасування санкцій проти Росії. 

В інтерв’ю австрійському журналу «Профіль» на запитання про те, чи має сенс така пропозиція, очільник МЗС України відповів: «Я сенсу не бачу. Росія наполягає на тому, що вона не є жодною стороною конфлікту, не демонструє жодного каяття чи готовності виправити те, що вона натворила. Себто ми хочемо підсолодити Росії те, про що вона навіть не хоче слухати».

«Ми робимо крок назустріч тому, хто й далі наполягає на своєму праві перекроювати кордони Європи і на власний розсуд нападати на своїх сусідів. Ми ніби хочемо стимулювати злочинця, аби той цього року вбив менше, ніж минулого. Хіба це не схиблена логіка?», – підкреслив Клімкін, передає прес-служба українського МЗС. 

За його словами, правильною логікою було б змусити злочинця повернутись до основ міжнародного права та виправити свої злочини. Лише потім можна було б розмірковувати про пом’якшення кари.

Крім того, дипломат висловив думку, що санкції Європейського Союзу є однією з двох причин того, що Росія «не набагато ближче підступилась до кордонів ЄС». 

«Перша причина – це готовність України оборонятись. Друга – це відчуття того, що будь-яке порушення міжнародного права матиме фінансові наслідки», – наголосив Клімкін.

Нагадаємо, у січні 2017 року Себастіан Курц назвав серед планів Австрії на чолі ОБСЄ лобіювання послаблення санкцій проти Росії «крок за кроком» в обмін на «позитивний розвиток подій на місці».  

Коментарi

Коментарiв