Україна може залишитися лише з однією «великою» країною в союзниках

131
Журналіст, публіцист Сергій Рахманін спрогнозував, що незабаром єдиним «великим» союзником України може залишитися лише Німеччина.

Посилаючись на власні джерела Сергій Рахманін зазначив, що під час візиту до Берліну Президента України Петра Порошенка канцлер ФРН Анґела Меркель запевнила його у тому, що не допустить жодних геополітичних угод по долі України, які ігнорують позицію Києва.

«Під час недавнього візиту Петра Порошенка до Берліна Ангела Меркель запевнила главу української держави, що не допустить ніяких зовнішньополітичних угод за спиною України. Імовірність її переобрання на роль федерального канцлера як і раніше висока, і наявність подібного союзника для України – важлива обставина», – підкреслив у статті для Дзеркала тижня публіцист.

За його словами, уже найближчим часом Німеччина може залишитися єдиним «великим» союзником України.

Крім того, коментуючи вплив зміни влади у США на українсько-російські відносини він зазначив, що питання про санкції не вдалося вирішити у режиму «бліцкригу», але імовірність того, що його вирішать позитивно для Кремля зберігається високою. Тим більше, що про «зав’язки» Флінна і Тіллерсона відомо усім і давно, і нещодавня антикремлівська риторика останнього нікого не повинна вводити в оману: тоді ще кандидату у генсекретарі необхідно було успішно пройти слухання у Конгресі і домогтися безболісного призначення на посаду очільника внутрішньополітичного відомства США.

«Поки небажане для України рішення вдалося відкласти – багато у чому завдяки оперативній і жорсткій реакції Берліна і Лондона, забезпеченій (у тому числі) зусиллями українських дипломатів», – наголосив журналіст.

«Заяви Меркель і Мей ( прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей – ред.) про необхідність продовження санкцій загальмували небезпечний процес. Трамп, наскільки можна судити, не визнає авторитетів, але у зовнішньополітичних питаннях поки ще рефлексує. Французький президент для нього уже – «збитий льотчик», а ось британський прем’єр, і особливо німецький канцлер, сприймаються очільником Білого дому як фігурі, чию думку ігнорувати не слід», – резюмував Рахманін. 

Коментарi

Коментарiв