Грузія vs. Україна: Чому ми програли битву за «безвіз»

165
Політичний аналітик Олександр Леонов пояснив, чому Грузії вдалося домогтися безвізового режиму від Європейського Союзу раніше, ніж Україні. 

Нагадаємо, Україна повинна була отримати безвізовий режим із ЄС ще влітку 2016 року, проте в Євросоюзі заявили, що цього не відбудеться, поки не буде розроблений механізм призупинення безвізового режиму. 

2 лютого 2017 року Європарламент проголосував за надання Грузії безвізового режиму. 

Олександр Леонов зауважив, що насправді Грузія йшла до безвізового режиму з ЄС набагато довше, ніж Україна – майже 10 років. Тим не менше, за його прогнозом, Україна, швидше за все, отримає омріяний «безвіз» через півтора-два місяці.

Він додав, що нині у ЄС розуміють, що не завжди діють правильно і чесно, оскільки Україна виконала всі умови, тому зараз м’яч на половині поля Європи.

«Україна фактично вписалася, як кажуть, з точністю до міліметра в рамки по отриманню «безвізу». Якби ми хоча би півроку пізніше почали рух в ЄС, швидше за все, було б набагато більше проблем», – підкреслив у коментарі 24 аналітик. 

Експерт нагадав, що 201 року напередодні підписання Угоди про асоціацію з ЄС розігрався цілий дипломатичний трилер. Тоді багато хто з європейських партнерів України виступав проти підписання цієї угоди. Тому, на думку фахівця, це була перемога української дипломатії.

За його словами, вибори в ключових країнах ЄС, які відбудуться уже цього року, не стануть на заваді надання Україні безвізового режиму. Його отримання планується ще до виборів. Крім того, є період імплементації результатів виборів, тому це кардинально ніяк не вплине на надання нам безвізового режиму.

Коментарi

Коментарiв