Названо країни, які можуть наступними постраждати від агресії Кремля

226
Низка експертів висловили думку, що найбільш вірогідними цілями для подальшої російської військової агресії можуть стати Казахстан і Білорусь.

За словами директора аналітичної групи Da Vinci AG Анатолія Бароніна, у разі нападу РФ на ці країни реалізація та цілі сценаріїв агресії проти цих держав значно відрізнятиметься. 

«У випадку з Казахстаном йдеться про ризики лише для північної частини країни з високою концентрацією російськомовного населення», – підкреслив у коментарі Апострофу аналітик.

Щодо низки інших пострадянських республік, фахівець стверджує, що російська військова агресія є малоймовірною в силу їх політичної та економічної залежності.

«Вірменія повністю підконтрольна економічно, а отже, і політично. Крім того Єреван залежить від Кремля по лінії Нагірного Карабаху. Країни Середньої Азії цікавлять РФ виключно як буфер від вогнища ісламського фундаменталізму», – пояснив експерт.

На думку російського політолога Андрєя Піонтковского, у країнах всього пострадянського простору зараз спокійно можуть спати тільки жителі балтійського регіону. 

«На Балтику Путін нині не піде, тому що після довгих коливань НАТО все-таки зайняло рішучу позицію, і направляє хоч і символічні, але все ж війська, показуючи, що в разі агресії потрібно буде виконувати свої зобов’язання за статтею 5 (статуту НАТО)», – наголосив фахівець. 

 

Щоправда, Анатолій Баронін дотримується дещо іншої думки: 

«Кремль має всі можливості для дестабілізації цих країн, але піде на це лише у крайньому випадку через непередбачуваність наслідків. При цьому не можна стверджувати, що ця непередбачуваність є гарантією того, що Кремль не піде на агресію. Саме Балтія є ахіллесовою п’ятою Альянсу, яка може поставити під питання дію 5 статті на практиці».

Російсько-американський історик Юрій Фельштінський нагадав, що в контексті проголошеного Кремлем гасла про «русскій мір» Балтія потрапляє в зону ризику.

«І не тільки Нарва, де зосереджено російське населення в одному конкретному місті, близько знаходиться до кордону РФ, але, я думаю, що вже і все балтійські республіки, тому що з чисто військової точки зору все одно, чи порушено суверенітет однієї лише Естонії, або ще й Латвії, Литви», – вважає історик. 

«Найсумніше, що в цю зону ризику потрапляють і країни, які не входили до складу Радянського Союзу – Фінляндія, яка не є членом НАТО, і яка входила в Російську імперію до 1918 року, а, можливо, і Швеція», – підкреслив Фельштінський. 

За його словами, зелене світло таким діям, на жаль, може дати новий президент США, якщо приступить до реалізації свого курсу на дискредитацію і «дискваліфікацію» НАТО шляхом його формального розпуску або знищення статті 5.

Крім того, фахівець нагадав, що іще кілька років тому таким же фантастичним здавався і сценарій захоплення Криму і війни на Сході України.

Коментарi

Коментарiв