Ситуація в Україні буде основним питанням зустрічі глав МЗС країн Євросоюзу

163
Високий представник ЄС із питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні напередодні зустрічі заявила, що саме ситуація в Україні буде першим питанням сьогоднішньої зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Брюсселі.

«Ми почнемо обговорення із ситуації в Україні, де в останні дні спостерігається значне погіршення ситуації. Я говорила про це у п’ятницю з главою МЗС РФ Лавровим, я дзвонила йому, і вчора я мала нагоду поспілкуватися із заступником прем’єр-міністра України», – зазначила Моґеріні, передає Європейська правда

Вона повідомила, що очільники МЗС обговорять ескалацію насильства на Донбасі, триваючу політику ЄС щодо невизнання анексії Криму і підтримку повної імплементації Мінських домовленостей, підтримку «нормандського формату», роботи ОБСЄ, а також виконанню реформ в Україні. 

«ЄС і надалі проводитиме політику невизнання анексії Криму і необхідне чітке виконання Мінських домовленостей, починаючи з припинення вогню», – наголосила представниця Євросооюзу.

«Ми продовжимо працювати з усіма сторонами, в тому числі в «нормандському форматі», до якого входять і Україна та Росія, щоб знайти вирішення», – пообіцяла Федеріка Моґеріні.

Нагадаємо, напередодні Європейський Союз закликав припинити бойові дії в Авдіївці, які вважає кричущим порушенням угод про припинення вогню, передбачених Мінськими домовленостями. 

Крім того, Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що загострення ситуації в Авдіївці знову нагадало про триваючі виклики, які становить агресія Росії на Сході України. 

Коментарi

Коментарiв