Крах Росії за певних умов уже не за горами – Джемілєв

163
Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв спрогнозував, що Кремль через певний час відмовиться від Криму, оскільки Росії дуже дорого коштує утримання окупованого півострова. 

«Звичайно, Росії це коштує дуже дорого, але я думаю, що Путін, коли затівав цю авантюру, розраховував на те, що йому вдасться встановити в Києві режим, схожий на режим Януковича, який погодиться з окупацією. Але цього не вийшло», – висловив думку в інтерв’ю Апострофу Джемілєв.

Нардеп підкреслив, що Президент РФ Владімір Путін за допомогою пропаганди на захопленні Криму побудував колосальний псевдо патріотизм, тому «відмова Путіна від Криму буде схожою на політичне харакірі для нього особисто».

Крім того, лідер кримськотатарського народу наголосив, що санкції завдають потужного удару по економіці Росії.

«Якщо так триватиме, а ми сподіваємося, що вони будуть посилені, але якщо навіть на такому рівні триватиме, то крах Росії не за горами», – зауважив високопосадовець. 

За його словами, основний козир Росії полягає в тому, що її населення не обурюється. 

«Там взагалі добре утримуються каральні органи, і вся країна в такому заціпенінні. Загалом, як і у Криму зараз. На окупованих територіях, безумовно, гірше, ніж в Росії, але і там, і там є страх», – підкреслив парламентар. 

«Ви подивіться тільки на їхні закони. От скажімо, необхідність повернення Криму Україні, потрапляє під статтю 280 пункту 1 Кримінального кодексу Російської Федерації «посягання на територіальну цілісність». Тому, коли деякі розумники кажуть «коли в Україні буде дуже добре, тоді кримчани самі захочуть в Україну» – нісенітниця якась», – зауважив Джемілєв, додавши, що Росія ніколи не цікавилася думкою своїх громадян. 

«Ось, скажімо, Чечня повністю хотіла відокремитися. Там розмова про те, щоб провести референдум хіба був? Ні. Просто пішли на знищення цього народу. А ось те, про що Навальний каже – провести новий референдум, то це теж підпадає під цю статтю, але його не притягають до відповідальності поки», – підсумував нардеп.

Коментарi

Коментарiв