Нацкомісія необґрунтовано підвищила ціни на воду – експерт

156
Директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко запевнив, що насправді рішення про суттєве підвищення тарифів на послуги центрального водопостачання та водовідведення необґрунтоване. 

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг підвищила тарифи на послуги центрального водопостачання та водовідведення.

Так, тарифи на послуги центрального водопостачання та водовідведення 2017 року буде підвищено для 54 ліцензіатів. Нацкомісія розділила їх на дві групи.

До першої групи увійшло 36 ліцензіатів, тарифи для яких переглядались впродовж січня-серпня 2016 року, до другої – 18 компаній, тарифи для яких не переглядались тривалий час, або взагалі не встановлювались регулятором.

Для ліцензіатів із першої групи тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення 2017 року зростуть на 9% – з 9,86 гривні за кубометр до 10,76 гривні за кубометр.

Для другої групи тарифи в середньому збільшаться на 37% – з 9,18 гривні за кубометр до 12,54 гривні за кубометр.

За словами Олександра Сергієнка, таке зростання слабо корелюється із новими цінами на електроенергію.

Як він пояснив у коментарі 24, коли зростає вартість опалення разом з вартістю газу – це зрозуміло, бо в тарифі на опалення приблизно 85% вартості газу. В тарифі ж на воду – 50-60% електроенергії, ціни на яку зросли не так значно, як водопостачання.

«Вартість водопостачання в окремих випадках зростає на 30%. А в нас такого підвищення вартості електроенергії не відбулося», – підкреслив фахівець.

У зв’язку з цим він нагадав, що в законі ЖКГ про надання послуг прописаний головний принцип: доступність. Цей принцип нині порушено, оскільки послуги фактично стають недоступними для населення.

Коментарi

Коментарiв