Литва прогнозує Україні омріяний «безвіз» уже навесні

136
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявичус спрогнозував, що рішення Європейського Союзу про безвізові поїздки для громадян України почне діяти уже до кінця весни.

Відповідну заяву литовський очільник МЗС зробив в ефірі Радіо Свобода

«Українці мали б робити це (подорожувати до ЄС «безвіз» – ред.) якнайшвидше, оскільки виконали всі умови, ухвалили важливі закони… Зважаючи на ситуацію, на всі труднощі, вони мають отримати безвізовий режим. Сподіваюся, що до кінця весни цього можна очікувати», – підкреслив Лінкявичус.

За його словами, точні дати назвати важко.

«Складно дати точний графік, але я сподіваюся, що ми дотримаємося наших зобов’язань. Це було відображено і в нашій сьогоднішній дискусії. Це залежить і від чинного президентства», – зауважив дипломат. 

«Я розмовляв із мальтійським президентством, вони також займуться процесом… Це дуже важливо для народу України. Для них важливо отримати хорошу новину, бо навколо забагато поганих новин», – наголосив міністр. 

 

Нагадаємо, Україна повинна була отримати безвізовий режим із ЄС ще влітку 2016 року, проте у Брюсселі заявили, що цього не станеться, поки не буде розроблений механізм призупинення безвізового режиму. 

Слід зазначити, що механізм припинення «безвізу» дозволятиме припинення на дев’ять місяців вільних пересувань Шенгенським простором іноземним громадянам у разі стрімкого зростання нелегальної міграції чи інших зловживань «безвізом» тією чи іншою третьою державою з-поміж 60 країн, із якими ЄС має безвізовий режим.

Коментарi

Коментарiв