У Німеччині пропонують провести вибори на Донбасі за присутності армії РФ

164
Надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Ернст Райхель заявив, що проведення виборів на окупованій території Донбасу можливе до виведення звідти російських військових підрозділів.

«Необов’язково, що вибори на Донбасі можуть відбутися тільки тоді, коли там не буде російських військ, або на кожній міській адміністрації буде вивішено український прапор. Без сумніву, це досить складно собі уявити – проведення місцевих виборів без забезпечення безпеки. Але я переконаний, що це не є чимось неможливим, все залежить від умов», – заявив в інтерв’ю РБК-Україна посол. 

«Можу навести історичний приклад. Останні парламентські вибори в НДР, які повинні були замінити комуністичний режим, відбулися у присутності Західної групи радянських військ і при тодішньому комуністичному режимі в НДР. Але вибори призвели до його зміни», – підкреслив Райхель. 

Він зауважив, що прямих аналогій проводити не можна, і все залежатиме від обставин, які необхідно зробити такими, щоб вибори стали можливими.

«Безсумнівно, вибори повинні відбутися в тих умовах, які відповідатимуть європейським стандартам. І тому безпека, як і інші вимоги до виборчого процесу, є необхідними умовами», – наголосив дипломат. 

«Будь-який український політик повинен мати можливість без страху проводити свою передвиборчу кампанію. І якщо для цього не буде можливостей, отже, такі вибори не можуть відповідати стандартам», – підсумував німецький представник.

Коментарi

Коментарiв