Розмова з Порошенком змінила ставлення Трампа до України – політолог

139
Аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач запевнив, що розмова Президента України Петра Порошенка з президентом США Дональдом Трампом змінила ставлення нового американського лідера до конфлікту на Донбасі. 

Нагадаємо, 5 лютого 2017 року відбулася телефонна розмова Дональда Трампа з Петром Порошенком. Під час розмови президенти обговорили ситуацію поблизу Авдіївки. 

За словами політолога, розмова Порошенка з Трампом засвідчила, що новий президент Сполучених Штатів усе більше дізнається про Україну і причину конфлікту на Донбасі. Раніше було помітно, що російсько-український конфлікт – не «тема» Трампа. Проте нині американський лідер більш обачно говорить про свого російського колегу Владіміра Путіна.

Експерт зауважив, що і після розмови з Порошенком Трамп продовжує говорити, що він поважає Путіна. Тим не менше, цю лінію щодо Путіна він уже продовжує обережніше, боячись обпектися. 

Щоправда, на тлі різкого загострення ситуації на Донбасі новопризначений президент США показав, що йому байдуже – він поки що ігнорує питання конфлікту на Донбасі.

«Це не відповідь: поспівчувати нам і закликати до припинення вогню. Це дипломатичний жест, який роблять усі в таких випадках. Прямого дієвого тиску на Росію немає. Але, можливо, тактика ігнорування спрацює, так як у Москви зникне мотивація. Який сенс росіянам далі провокувати, якщо Трамп на це не звертатиме уваги?», – підкреслив в ефірі Громадського Горбач.

Крім того, він зазначив, що поки складно оцінювати запевнення Трампа у врегулюванні ситуації в Україні.

«Найголовніше у цій розмові – не стільки акцент на самому українсько-російському кордоні, скільки на згоді президента США брати участь у процесі врегулювання. Не знаю чи радіти, чи переживати. Точка зору самого Трампа на способи і шляхи врегулювання конфлікту поки невідома», – стверджує фахівець.

Також він підкреслив, що за президентства Барака Обами Кремль не йшов на таке серйозне загострення, оскільки боявся посилення санкцій. Нині ж у Росії цього не бояться, адже змінилося відношення у Вашингтоні з приходом нового президента.

Коментарi

Коментарiв