Говорити про новий формат переговорів зі США безглуздо – експерт

129
Директор Київського інституту мирних досліджень Андрій Мішин прокоментував зміни для України за підсумками розмови президента США Дональда Трампа з Генеральним секретарем НАТО про пошуки мирного вирішення конфлікту уздовж кордону на Донбасі.

За словами фахівця, основна проблема полягає у тому, що від самого початку Мінські домовленості були і формулою, і планом. Так, Україна говорила, що плану немає, є лише формула. Нині ж ідеться про розробку поетапного плану. Нічого більше не придумано.

«Стоїть питання про лінію розмежування. У Придністров’ї та Абхазії були чіткі межі ще з часів Середньовіччя. У нас межа проходить навіть не в окремих районах, а поблизу окремих населених пунктів у лісопосадці, де ніколи кордону не було», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу Мішин. 

«Хтось трактує цю межу за вереснем 2014 року, інша сторона наполягає на фактичній межі, куди інсургенти вийшли в лютому 2015 року», – зауважив експерт. 

На його думку, нині говорити про новий формат, до якого долучаться США, абсолютно безглуздо.

«Ми знаємо пріоритети Трампа, вони стосуються «Ісламської держави». Дратувати потенційного партнера вони не будуть, а РФ не подобається будь-яка зміна формату», – стверджує політолог. 

Крім того, він запевнив, що підключення НАТО, знаючи дуже нервову реакцію Росії на будь-яке розширення участі організації на пострадянському просторі, також є малоймовірним.

«Можливо, розмова стосувалася зменшення ролі США та фінансування НАТО, більшої ефективності цієї організації в американських інтересах, технічної допомоги. США постачатимуть своїм союзникам зброю, а Трамп зацікавлений у розвитку оборонної промисловості, але продажі, ймовірно, будуть через країни НАТО», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв