Статтю американського історика рознесли через заклик відмовитись від Донбасу

204
Історик і політолог українського походження, професор політології в Ратґерському університеті Александр Мотиль, який уже неодноразово виступав проти відновлення територіальної цілісності України, запевнив, що повернення Донбасу під контроль Києва відповідає інтересам Президента РФ Владіміра Путіна. Щоправда, більшість експертів і журналістів ущент розкритикували цю ідею. 

«Україна готова до повномасштабної війни із Росією; вона також готова і може пережити припинення підтримки з боку Вашингтона та скасування санкцій проти Росії. Але погані новини полягають у тому, що Київ абсолютно не готовий до сценарію, який може знищити Україну з найменшими втратами для Путіна: повернення Донбасу», – пише у статті для The Foreign Policy Олександр Мотиль, передає Голос Америки

За його словами, «напівзаморожений конфлікт» на Сході України найбільше відповідає інтересам української сторони, оскільки він дозволив їй припинити дотації депресивного регіону, позбутись впливу тамтешніх олігархів, політиків, криміналу та необхідності задобрювати «прорадянське та проросійське населення». 

Більше того, історик вважає, що останні досягнення України у реформах і державного будівництва стали можливими саме через окупацію Донбасу Росією. 

«Якби Росія не окупувала Донбас після Євромайдану, Київ не зміг би провести системні реформи та будувати все більш стабільну та демократичну державу за підтримки своїх патріотично налаштованих громадян», – зазначив професор. 

Згідно з його прогнозом, у разі повернення Донбасу на Україну чекатиме війна з сепаратистами, яких уже не підтримуватиме Кремль, необхідність відновлювати зруйнований війною регіон (вартість відновлення, на його думку, перевищує 20 мільярдів доларів), повернення до участі у демократичному процесі мільйонів налаштованих проти заходу виборців, повернення проросійських політичних сил. Крім того, контроль у регіоні повернуть собі «олігархи та злодії». Так, за словами Мотиля, Україна у такому випадку стане політично і економічно недієздатною. 

Ця стаття викликала хвилю різкої критики серед експертів і журналістів. 

«Господи, знову це?? Ну…», – пише у своєму Twitter канадський журналіст Майкл Колборн.

«Я бачив три версії цього застарілого аргументу (проти повернення Донбасу – ред.) за останні півроку», – додав він.

Крім того, ці ідеї розкритикував викладач Королівського коледжу у Лондоні Александр Кларксон. 

«Це стало стандартним аргументом інтелектуально ледачих», – наголосив експерт.

Коментарi

Коментарiв