Публічно сказав дурню, тому хай вибачається – волонтер про заяву посла Німеччини

264
Керівник проекту «Повернись живим», волонтер Віталій Дейнега заявив, що посол Німеччини Ернст Райхель повинен публічно вибачитись перед Україною за свої заяви щодо виборів на Донбасі. 

«Він публічно цю дурню сказав, хай тепер публічно скаже, що він помилявся. Я думаю вся Україна хотіла б це почути. Але якщо він сказав, те, що він сказав, думаю, є сенс просити в Німеччини нового посла», – підкреслив в ефірі 24 Віталій Дейнега.

Крім того, він зауважив, що заяви посла показують, наскільки добре працює російська пропаганда.

Нагадаємо, 7 лютого надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Ернст Райхель заявив, що проведення виборів на окупованій території Донбасу можливе до виведення звідти російських військових підрозділів.

«Необов’язково, що вибори на Донбасі можуть відбутися тільки тоді, коли там не буде російських військ, або на кожній міській адміністрації буде вивішено український прапор. Без сумніву, це досить складно собі уявити – проведення місцевих виборів без забезпечення безпеки. Але я переконаний, що це не є чимось неможливим, все залежить від умов», – заявив дипломат.

«Можу навести історичний приклад. Останні парламентські вибори в НДР, які повинні були замінити комуністичний режим, відбулися у присутності Західної групи радянських військ і при тодішньому комуністичному режимі в НДР. Але вибори призвели до його зміни», – наголосив Райхель. 

За його словами, прямих аналогій проводити не можна, і все залежатиме від обставин, які необхідно зробити такими, щоб вибори стали можливими.

«Безсумнівно, вибори повинні відбутися в тих умовах, які відповідатимуть європейським стандартам. І тому безпека, як і інші вимоги до виборчого процесу, є необхідними умовами», – стверджує посол.  

 

«Будь-який український політик повинен мати можливість без страху проводити свою передвиборчу кампанію. І якщо для цього не буде можливостей, отже, такі вибори не можуть відповідати стандартам», – резюмував представник Німеччини.

Коментарi

Коментарiв