Торги в коаліції можуть призвести до дострокових виборів у ВРУ – політолог

213
Політичний експерт Ганна Малкіна пояснила, що насправді означає заклик «Блоку Петра Порошенка» до фракцій «Самопомочі», Радикальної партії Олега Ляшка і «Батьківщини» повернутися до складу коаліції.

Як підкреслила Малкіна, те, що у Верховній Раді знайдеться достатня кількість голосів для ухвалення всіх рішень (крім одного – змін до Конституції України), було зрозуміло іще з огляду на результати голосування за Бюджет у парламенті.  

«Давно зрозуміло, що НФ і «БПП» голосують разом з «Опоблоком», депутатськими групами та позафракційними. Тобто проблему зібрати голоси вирішити можна. Але є проблема в юридичній площині», – пояснила у коментарі Слову і Ділу політолог.

 
За її словами, заклик «БПП»  може мати саме юридичний характер.

«Відповідно до Конституції, юридична наявність коаліції є необхідною умовою для формування уряду та роботи парламенту. Неможливість сформувати коаліцію є підставою для розпуску парламенту та призначення нових виборів», – стверджує фахівець. 

Також вона зауважила, що «Батьківщина» і Радикальна партія Ляшка нині активно почали заявляти, що коаліції юридично не існує, а це ставить на порядок денний питання про дострокові вибори.

Згідно з прогнозом Ганни Малкіної, голосувати за антисоціальні закони, наприклад, про підвищення пенсійного віку, ці політсили не будуть.

 

«У коаліції стоїть питання великих торгів, яке для нашої політичної системи може означати продовження турбулентності, невизначеності та призвести до дострокових виборів», – наголосила експерт. 

«Рейтинги партії і лідера «Батьківщини» сьогодні набагато вищі, ніж коли вони йшли на парламентські вибори та ледве подолали бар’єр. «Опоблок» і депутатські групи також зацікавлені в перевиборах, оскільки зайдуть до парламенту більшою кількістю. В будь-якому разі вони не втратять у кількості депутатів у ВР. А ось НФ із нульовим рейтингом, навіть антирейтингом, навряд чи має шанси. Так само і «БПП» не зможе завести до парламенту потрібну кількість своїх депутатів. Ця боротьба може призвести до перевиборів», – підсумувала політолог. 

Коментарi

Коментарiв